Wypadek Aleksandrów Łódzki

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

22-latka podejrzana o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Aleksandrowie Łódzkim opuściła areszt

2021-08-31 8:45

22-latka podejrzana o spowodowanie wypadku w Aleksandrowie Łódzkim, w którym zginęło troje motocyklistów, opuściła areszt. Na uchylenie postanowienia o przedłużeniu tego środka zapobiegawczego wobec kobiety zgodził się Sąd Okręgowy w Łodzi.

Jak podaje Radio Łódź, po złożeniu zażalenia przez obronę, Sąd Okręgowy w Łodzi uchylił postanowienie zgierskiego sądu o przedłużeniu aresztu wobec podejrzanej, wydanego w lipcu, godząc się na zastosowanie wobec 22-latki poręczenia majątkowego w wysokości 150 tysięcy złotych oraz dozoru policyjnego z obowiązkiem stawiennictwa w komisariacie policji dwa razy w tygodniu.

Przypomnijmy, do wypadku doszło w sobotni wieczór, 8 maja 2021 r. na ul. 11 Listopada w Aleksandrowie Łódzkim. Trójka znajomych: małżeństwo Tomasz i Beata oraz Przemysław jechali na swych motocyklach przez Aleksandrów Łódzki od strony Lutomierska. Z naprzeciwka jechała jeepem 22-letnia łodzianka. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta, chcąc wyprzedzić jadące przed nią auto, rozpoczęła manewr wyprzedzania. Kiedy zjechała na lewy pas czołowo zderzyła się z motocyklistami. Obu kierowców jednośladów zginęło na miejscu. Żona Tomasza trafiła do szpitala, ale jej obrażenia były tak poważne, że lekarzom nie udało się uratować kobiety.

Koszmarny wypadek pod Zgierzem. Kierowca spłonął w swoim aucie

22-latka usłyszała zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta nie przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu i nie chciała składać wyjaśnień.