23-latek pędził na złamanie karku. Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h

2021-10-15 10:22
23-latek pędził na złamanie karku. Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h
Autor: pixabay.com, CC0 fot. StockSnap /zdjęcie ilustracyjne

10 punktów karnych, mandat i zatrzymane na 3 miesiące prawo jazdy - to kara dla 20-letniego kierowcy, który w terenie zabudowanym pędził na złamanie karku, przekraczając dopuszczalny limit o ponad 100 km/h.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 października 2021 r. w miejscowości Praga w gminie Poddębice. W południe policjanci z wydziału ruchu drogowego namierzyli seata leona, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. "W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, 20-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego jechał 162 km/h. Piratowi drogowemu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, został ukarany 500-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi" - podaje sierż. Beata Orłowska z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

23-latek pędził na złamanie karku. Przekroczył prędkość o ponad 100 km/h
Autor: Policja /KWP Łódź
Bielsko-Biała: Pędził ekspresówką 240 km/h!

Policja przypomina, że nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków. "Przecenianie własnych umiejętności, brak rozwagi i wyobraźni za kierownicą może kosztować czyjeś życie. Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy" - apeluje Komenda Wojewódzka policji w Łodzi.

Policjanci apelują o zdjęcie nogi z "gazu" i spokojną jazdę. Przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE