25-latek był tak pijany, że usnął na środku skrzyżowania. Za to, co zrobił grozi mu więzienie

i

Autor: Shutterstock 25-latek był tak pijany, że usnął na środku skrzyżowania. Za to, co zrobił grozi mu więzienie

25-latek usnął na skrzyżowaniu

25-latek był tak pijany, że usnął na środku skrzyżowania. Za to, co zrobił grozi mu więzienie

2022-10-27 12:55

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 25-latek, który w Trębaczewie (pow. rawski) usnął za kierownicą. Policję o zdarzeniu poinformował świadek. Teraz młodemu kierowcy grozi kara nawet do 2 lat za kratkami, a także wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło 24 października 2022 roku po godzinie 21.00 w Trębaczewie (woj. łódzkie, powiat rawski). "Mężczyzna jadący samochodem zwrócił uwagę na skodę, która na skrzyżowaniu ruszała i co chwilę zatrzymywała się. To zachowanie kierującego skodą zaniepokoiło świadka, więc postanowił sprawdzić, co się z nim dzieje. Kiedy podszedł do skody, okazało się, że za kierownicą pojazdu spał młody mężczyzna. Świadek powiadomił o tym zdarzeniu policję i pilnował kierującego, aby nie odjechał lub nie uciekł przed przyjazdem patrolu" - podaje mł. asp. Agata Krawczyk z rawskiej komendy.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący skodą 25-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. "Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej zatrzymali nietrzeźwego kierującego, a jego samochód odholowali na parking policyjny" - informuje policjantka.

25-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Zgroza w Zielonej Górze. Potrącił dwóch policjantów, bo chciał uniknąć kontroli
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany