25-latek prowadził z prawie 4 promilami. Kierowcy musieli uciekać

2021-08-03 12:29
25-latek prowadził z prawie 4 promilami. Kierowcy musieli uciekać
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Mikes-Photography /zdjęcie ilustracyjne

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca passata, który zajeżdżał drogę innym kierowcom, zmuszając ich do zjechania na pobocze. 25-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w miniony poniedziałek (2 sierpnia), około godziny 16.00 na drodze w powiecie tomaszowskim (woj. łódzkie). Pijany 25-latek, jadący passatem zjechał na pas, którym poruszał się kierowca nissana, zmuszając go do zjechania na pobocze. Jak relacjonował policji kierowca nissana, o mały włos nie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. - Mężczyzna, o całej sytuacji powiadomił służby mundurowe i ruszył za nieodpowiedzialnym kierowcą, który następnie zatrzymał się w miejscowości Komorniki, po czym wysiadł z samochodu i wszedł do jednego z domów. Po dojechaniu pod wskazany adres policjanci zobaczyli zaparkowanego passata i kobietę, która jak się okazało była świadkiem podobnego niebezpiecznego manewru tego kierowcy. Cudem uniknęła zderzenia z jego osobówką. Okazało się, że rozpoznany przez świadków kierowca volkswagena jest kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że 25-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Policjanci ustalili także, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia. 25-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE