Senior wezwał policję, bo pokłócił się z partnerką. Na miejscu odkryto COŚ INNEGO! Za to SAM może pójść za kratki na KILKA LAT!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Matt Seymour

Senior wezwał policję, bo pokłócił się z partnerką. Na miejscu ODKRYTO COŚ INNEGO! Za to SAM może pójść za kratki na KILKA LAT!

2021-01-20 11:38

70-latek spod Łęczycy trzymał na terenie swojej posesji nielegalną broń i amunicję. Mężczyzna wpadł z nielegalnym arsenałem, po tym jak sam zadzwonił po policjantów, aby pomogli rozwiązać konflikt z konkubiną. Za posiadanie broni palnej lub amunicji grozi kara do 8 lat za kratkami.

Kilka dni temu, tuż po godz. 20.00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Grabów (powiat łęczycki). Jak wynikało ze zgłoszenia 70-latka, potrzebował pomocy w rozwiązaniu konfliktu z konkubiną.

Kiedy policjanci wyjaśnili sprawę sporu zauważyli w pomieszczeniu dwie jednostki broni pneumatycznej. - Kiedy sprawdzili wszystkie pomieszczenia okazało się, że mężczyzna zgromadził tam dodatkowo 3 sztuki broni gazowej, 2 sztuki broni czarnoprochowej, 1 sztukę broni hukowej, 24 sztuki amunicji ostrej różnego kalibru, a także inne elementy składowe budowy pistoletów. Nielegalny arsenał został zabezpieczony - podaje policja.

Senior wezwał policję, bo pokłócił się z partnerką. Na miejscu odkryto COŚ INNEGO! Za to SAM może pójść za kratki na KILKA LAT!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

70-latek, który nie miał na militaria pozwolenia wyjaśnił jedynie, że jest ich pasjonatem. Policjanci ustalają, w jaki sposób mężczyzna zdobył broń i amunicję oraz do czego to było wykorzystywane. Dodatkowo część zabezpieczonych jednostek zostanie sprawdzonych przez biegłego z zakresu broni i balistyki, który określi, czy wymagane było pozwolenie na ich posiadanie.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Zabił żonę w ciąży
Nasi Partnerzy polecają