Poddębice: W mieszkaniu 85-latki było TAK ZIMNO, że mało co NIE ZAMARZŁA! Pomoc przyszła w ostatniej chwili

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. tatlin

W mieszkaniu 85-latki było TAK ZIMNO, że mało co NIE ZAMARZŁA! Pomoc przyszła w ostatniej chwili

2021-01-19 13:00

Niewiele brakowało a mogło dojść do tragedii. Policjanci z Poddębic otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może znajdować się potrzebująca pomocy starsza kobieta. Na miejscu okazało się, że w lokalu jest przeraźliwie zimno, a seniorka nie może się ruszyć.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, 85-latka nie reagowała na pukanie do drzwi i wołanie. - W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia osoby przebywającej w mieszkaniu, podjęto decyzję o siłowym wejściu do środka. Na łóżku leżała kobieta, która nie mogła wstać o własnych siłach. W mieszkaniu było bardzo zimno. Funkcjonariusze przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, podali kobiecie ciepły napój oraz okryli kocami. Ciężko było nawiązać z nią kontakt, mówiła nielogicznie i nie wiedziała co się dzieje - informuje policja.

Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, które następnie przewiozło 85-latkę do szpitala.

Policja apeluje!

Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla tych, którzy z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni, gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 i poinformujmy odpowiednie służby. Udzielając pomocy, koniecznie pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Jeden telefon może uratować czyjeś życie!

CZYTAJ TEŻ: Poślizgnął się na balkonie i STRACIŁ PRZYTOMNOŚĆ. Gdy ją odzyskał, BYŁA NOC i nie mógł się podnieść. Na termometrze -11 stopni!

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zima daje się we znaki kierowcom w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają