Akcja policji na Bałuckim Rynku: funkcjonariusze przychodzili 3 dni z rzędu! Co znaleźli? [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja Łęczyca /archiwum

Akcja policji na Bałuckim Rynku: funkcjonariusze przychodzili 3 dni z rzędu! Co znaleźli? [ZDJĘCIA]

2021-02-10 8:02

Podczas trzydniowych działań prewencyjnych łódzcy policjanci na terenie targowiska na Bałutach skonfiskowali nielegalne towary bez polskich znaków akcyzy o wartości przekraczającej 20 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi na podstawie analiz stanu bezpieczeństwa, cyklicznie organizują działania prewencyjne ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości i ograniczanie wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców miasta. Kolejne tego typu działania przeprowadzone zostały w dniach od 3 do 5 lutego 2021 roku, w rejonach wskazanych przez łodzian m.in. z wykorzystaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ: Kiedy potrzebowali pieniędzy... DRUKOWALI JE. Trafią do więzienia na 10 lat?

- W jednym z nich, na targowisku na Bałutach, mundurowi w ciągu zaledwie trzech dni zabezpieczyli towary bez polskich znaków akcyzy, między innymi 16 500 sztuk papierosów, 19 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia, oraz 4 kilogramy tytoniu. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 20 tysięcy złotych - podaje policja.

Kawowy chodnik na Ursynowie

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z II Komisariatu Policji. Trzydniowe działania, w których uczestniczyli również funkcjonariusze OPP oraz Wydziału Ruchu Drogowego, obejmowały także zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią, oraz kontrolą miejsc, w których może dochodzić do łamania prawa.

- W trosce o bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców, podobne akcje prowadzone będą systematycznie na terenie Łodzi. O ich skuteczności w dużej mierze decydują informacje o wszelkich nieprawidłowościach, przekazywane przez społeczność lokalną - zapowiada Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Nasi Partnerzy polecają