ŁÓDŹ: Kiedy potrzebowali pieniędzy... DRUKOWALI JE. Mogą trafić do więzienia NA WIELE LAT!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

ŁÓDŹ: Kiedy potrzebowali pieniędzy... DRUKOWALI JE. Mogą trafić do więzienia NA WIELE LAT

2021-02-09 9:15

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 45 i 36 lat oraz 25-letnią kobietę podejrzanych o posiadanie, w celu wprowadzenia do obiegu, sfałszowanych pieniędzy. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli m.in. sprzęt elektroniczny z drukarkami mogącymi służyć do podrabiania pieniędzy. Podejrzani zostali aresztowani, grozi im nawet do 10 lat więzienia.

Do jednego z oszustw doszło pod koniec grudnia 2020 r., podczas transakcji kupna telefonu komórkowego. Wówczas sprzedający otrzymał pięć podrobionych banknotów stuzłotowych, a kiedy się zorientował zgłosił to na policję.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie: Ukrywał na swojej posesji GIGANTYCZNY MAJĄTEK. Policja znalazła HELIKOPTER, jacht, skuter wodny i dużo więcej! [ZDJĘCIA]

- Policjanci bardzo szybko powiązali to zdarzenie z dwoma innymi przestępstwami, do których doszło na terenie Łodzi. Ustalono, że najprawdopodobniej ten sam sprawca, kilkanaście dni później próbował zapłacić sfałszowanym banknotem 100-złotowym za papierosy oraz zapłacił za paliwo podrobioną 50-złotówką - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Analizując zgromadzony materiał dowodowy, śledczy wytypowali 45-latka i zatrzymali go w mieszkaniu na Górnej. Podczas przeszukania lokalu policjanci zabezpieczyli 4 sfałszowane banknoty 100-złotowe, sprzęt elektroniczny z drukarkami mogącymi służyć do podrabiania pieniędzy oraz około 12 gramów amfetaminy.

Odszkodowanie dla Tomasza Komendy. Sąd podjął decyzję.

Dalsze czynności doprowadziły kryminalnych do dwóch osób współdziałających z zatrzymanym w przestępczym procederze. Podczas przeszukania w mieszkaniu 36-letniego mężczyzny, policjanci odnaleźli kolejne dwie sfałszowane 100-złotówki oraz dokument należący do innej osoby, którym podejrzany nie miał prawa rozporządzać.

Natomiast podczas przeszukania mieszkania 25-latki policja zabezpieczyła 15 podrobionych banknotów 100-złotowych oraz kolejne dokumenty należące do innych osób.

Cała trójka była już wcześniej notowana. Teraz usłyszeli zarzuty posiadania sfałszowanych środków płatniczych w celu ich wprowadzania do obrotu oraz ukrywania dokumentów, którymi nie mieli prawa wyłącznie rozporządzać. Dodatkowo 45-latek, odpowie za posiadanie narkotyków. Podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozić im może kara nawet 10 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają