ZDUŃSKA WOLA: Ukrywał przed wierzycielami GIGANTYCZNY MAJĄTEK

i

Autor: Policja /KWP Łódź

ZDUŃSKA WOLA: Ukrywał na swojej posesji GIGANTYCZNY MAJĄTEK. Policja znalazła HELIKOPTER, jacht, skuter wodny i dużo więcej! [ZDJĘCIA]

2021-01-14 12:17

Kilka dni temu w Zduńskiej Woli (woj. łódzkie) miała miejsce duża akcja policji. Funkcjonariusze wkroczyli na jedną z posesji, której właściciel podejrzewany był o celowe ukrywanie majątku przed wierzycielami. Jak się okazało, znaleźli mienie o ogromnej wartości. Policja zabezpieczyła m.in. helikopter, kilkunastometrowy jacht, skuter wodny, luksusowe zegarki, sprzęt komputerowy oraz tak zwane koparki krypto-walut.

Jak opisuje policja, sprawa miała swój początek w lipcu 2018 roku, gdy do Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli wypłynęło zawiadomienie dotyczące oszustwa na kwotę 180 000 złotych dokonanego przez 46-letniego mieszkańca powiatu pabianickiego na szkodę jednej z łódzkich spółek. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sieradzu rozpoczęli skrupulatne gromadzenie dowodów w tej sprawie. Analizowali wyciągi z Krajowego Rejestru Sądowego spółek, wypisy z ksiąg wieczystych nieruchomości oraz wszystkie operacje finansowe mające znaczenie dla tej sprawy. Śledczy przeanalizowali postępowania komornicze, w których przewijał się podejrzewany w tej sprawie mężczyzna.

CZYTAJ TEŻ: Chciała zapłacić na poczcie rachunek, WYSZŁA W KAJDANKACH. Za to, CO ZROBIŁA może posiedzieć NAWET 10 LAT!

W minioną niedzielę, 10 stycznia 2021 roku, realizując postanowienie prokuratury, policjanci weszli na teren posesji, gdzie zamieszkiwał podejrzany i zatrzymali go.

- W trakcie przeszukania działki, zabudowań mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli mienie o wielkiej wartości, między innymi helikopter, kilkunastometrowy jacht, skuter wodny, luksusowe zegarki, sprzęt komputerowy oraz tak zwane koparki krypto-walut. Mundurowi odnaleźli również 5000 złotych oraz broń gazową i amunicję, którą zatrzymany posiadał bez zezwolenia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie pabianiczaninowi zarzutów ukrywania mienia przed wieloma wierzycielami i unikania spłaty zobowiązań oraz nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Ustalenia śledczych doprowadziły również do zatrzymania 46-latki z Łodzi i 38-latka z Pabianic, którzy pomagali głównemu podejrzanemu w ukrywaniu majątku przed wierzycielami, udostępniając mu swoje konta bankowe. W trakcie przeszukania w miejscach ich zamieszkania policjanci odnaleźli ponad 100 000 złotych oraz sprzęt komputerowy, który posłuży jako dowód w sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Był kurierem mafii oszukującej metodą "na wnuczka", choć o tym... NIE WIEDZIAŁ! Jak to możliwe?

Nie był to koniec zatrzymań. 11 stycznia 2021 roku do tej sprawy zatrzymany został również 48-latek z Łodzi, który odpowie za przywłaszczenie niemal 135 000 złotych z mienia przedsiębiorstwa, którego finansami się zajmował. Cała trójka decyzją prokuratora została oddana pod dozór policji. Ponadto muszą wpłacić poręczenia majątkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

WOŚP 2021: MZA oddały na licytację... AUTOBUS! Solaris U18 może stanąć na twoim parkingu
Nasi Partnerzy polecają