Alarm meteo dla Łodzi! Dziś pogoda nie będzie nas rozpieszczać

2021-10-21 9:40
Alarm meteo dla Łodzi! Dziś pogoda nie będzie nas rozpieszczać
Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, do województwa łódzkiego nadciąga silny wiatr. Już od południa obowiązywać będzie I stopień zagrożenia. W tym materiale znajdziecie szczegóły oraz numery telefonów alarmowych, które mogą się przydać w sytuacji zagrożenia.

Ostrzeżenie wydane zostało na podstawie prognoz pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z komunikatu wynika, że dziś (21 października) w Łodzi i województwie możemy spodziewać się silnego wiatru z południowego zachodu, który wiać będzie z prędkością od 30 do 40 km/h, a w porywach będzie osiągał prędkość nawet do 90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12:00 do godz. 21:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorolodzy szacują na 85 procent. - W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, ostrzeżenie może być aktualizowane - podaje IMGW.

ZOBACZ TEŻ: Epidemia RSV w Łódzkiem. Groźna choroba noworodków powraca ze zdwojoną siłą

Ćwiczenia samoobrony ratowników medycznych i policji.

Oto numery, które mogą się przydać w sytuacji kryzysowej!

Silny wiatr, ulewy, burze - takie sytuacja pogodowa niosą za sobą niebezpieczeństwa. Podajemy zatem telefony do służb, które są w gotowości w przypadku: zerwania linii energetycznych (PGE), silnych opadów śniegu (WGK), połamanych drzew i konarów blokujących drogi (PSP), uszkodzonych drzew w parkach i na zieleńcach (ZZM) oraz innych niebezpiecznych zdarzeń (policja, Straż Pożarna, WZKiB).

  1. Policja i Straż Pożarna - tel. alarmowe 998, 997, 112
  2. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi - (42) 638 49 49
  3. Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ - (42) 638 54 53 oraz 638 49 22
  4. Zarząd Zieleni Miejskiej - (42) 632 13 835. PGE - 991
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE