Alarm meteo dla Łodzi i regionu. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. SturmajaegerTobi /zdjęcie ilustracyjne

Alarm meteo dla Łodzi i regionu. IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia!

2022-06-13 7:29

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje dziś (13 czerwca) na terenie województwa łódzkiego - powiadomił Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niebezpiecznie może zrobić się jeszcze przed południem. Szczegóły w materiale.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w poniedziałek ostrzeżenie drugiego stopnia, w którym prognozuje wystąpienie burz. Mają im towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm. Miejscami może spaść grad. Oprócz opadów mogą pojawić się porywy wiatru do 90 km/h, a lokalnie do 100 km/h.

Ostrzeżenie dotyczy wszystkich powiatów woj. łódzkiego. Zjawiska mają występować od godz. 11 do 20 w poniedziałek (13.06). Prawdopodobieństwo pojawienia się prognozowanych zjawisk oceniono na 80 procent.

ZOBACZ TEŻ: Pływał kajakiem po ulicy. Skutki wielkiej ulewy i burzy w Wieluniu [WIDEO]

Mieszkańcy i rolnicy nie chcą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zablokowali ważne trasy

Gdzie jest burza?

Radary burzowe to coraz popularniejsze i powszechne źródło informacji o tym, gdzie jest burza w danym momencie i regionie. W internecie dostępnych jest kilka serwisów, które na bieżąco informują, gdzie spodziewać się burz. Dostępne są dane z radarów i mapy burzowe. SPRAWDŹ: Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

Oto numery, które mogą się przydać w sytuacji kryzysowej!

Silny wiatr, ulewy, burze - takie sytuacja pogodowa niosą za sobą niebezpieczeństwa. Podajemy zatem telefony do służb, które są w gotowości w przypadku: zerwania linii energetycznych (PGE), silnych opadów śniegu (WGK), połamanych drzew i konarów blokujących drogi (PSP), uszkodzonych drzew w parkach i na zieleńcach (ZZM) oraz innych niebezpiecznych zdarzeń (policja, Straż Pożarna, WZKiB).

  1. Policja i Straż Pożarna - tel. alarmowe 998, 997, 112
  2. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi - (42) 638 49 49
  3. Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ - (42) 638 54 53 oraz 638 49 22
  4. Zarząd Zieleni Miejskiej - (42) 632 13 835. PGE - 991

CZYTAJ TEŻ: Gracz z Łęczycy wydał 5 złotych i... został milionerem!

Sonda
Boisz się burzy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany