IMGW ostrzega Toruń. Będzie niespokojnie!

i

Autor: Pixabay.com / CC0 IMGW ostrzega Toruń. Będzie niespokojnie!

Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

2020-07-02 11:49

Radary burzowe to coraz popularniejsze i powszechne źródło informacji o tym, gdzie jest burza w danym momencie i regionie. W internecie dostępnych jest kilka serwisów, które na bieżąco informują, gdzie spodziewać się burz. Dostępne są dane z radarów i mapy burzowe. Oto kilka źródeł.

Burze i towarzyszące im obfite opady deszczu to widowiskowe element pogody - jednocześnie groźne. Zjawisko choć nagłe, to można je przewidzieć. Jeśli jesteście ciekawi, gdzie jest burza w danym momencie i regionie, w internecie dostępnych jest wiele stron, na których znajdują się radary burzowe pokazujące aktualne wyładowania atmosferyczne. Wybraliśmy najważniejsze z nich i udostępniamy linki do w miarę dokładnych radarów i analiz burzowych.

Blitztorung.org

Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których można sprawdzić gdzie jest burza jest serwis blitztorung.org. To światowa, społecznościowa sieć pokazująca w czasie rzeczywistym miejsca, gdzie pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Burzową mapę dla Polski można znaleźć tutaj.

PRZECZYTAJ TEŻ: INWAZJA KLESZCZY w łódzkim! Uważajcie, bo w tym roku mogą być JESZCZE GROŹNIEJSZE

Gdzie jest burza? Sprawdź na IMiGW

Jeśli chodzi o Polskę, to podstawową stroną do monitorowania zjawisk burzowych jest serwis prowadzony przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W zakładce burze znajdują się trzy mapy: pierwsza pokazuje lokalizację wyładowań, druga gęstość wyładowań, trzecia śledzi komórki burzowe.

IMiGW przygotowało również specjalne analizy burzowe. W tym serwisie znajdziemy aktualne raporty z wykazem obszarów nad którymi dochodzi do wyładowań atmosferycznych.

Inne serwisy burzowe

Aby dowiedzieć się, gdzie jest burza w danym momencie i obszarze warto zajrzeć także na inne strony monitorujące zdarzenia pogodowe, np.: obserwatorzy.orgburze.dzis.net, oraz weatheronline.pl, gdzie dodatkowo możemy godzina po godzinie śledzić jak przemieszczała się burza lub sprawdzić gdzie będzie się jeszcze przemieszczać. W tym przypadku prezentowane dane są z godzinnym wyprzedzeniem. W serwisie burzoweinfo.pl dostępna jest jeszcze symulacja (w formie animacji) pokazująca przemieszczanie się burz.

Miejscowości ze śmiesznymi nazwami. Gdzie leżą?

Pytanie 1 z 15
Męcikał leży w województwie:
Koronaporadnik Adama Federa "Będzie dobrze": Problemy branży pogrzebowej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany