Alarm meteo dla woj. łódzkiego! Może zrobić się niebezpiecznie

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Alarm meteo dla woj. łódzkiego! Może zrobić się niebezpiecznie

2021-11-04 14:54

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem, który nadciąga do województwa łódzkiego. W nocy może zrobić się niebezpiecznie.

Jak przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym w czwartek (4 listopada) ostrzeżeniu, zjawisko silnego wiatru z dużym prawdopodobieństwem może występować od godz. 22 w czwartek do godz. 7 w piątek. "Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu" – przekazało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze dotyczy powiatów w północnej części woj. łódzkiego: kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego i zgierskiego.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Oto numery, które mogą się przydać w sytuacji kryzysowej!

Silny wiatr, ulewy, burze - takie sytuacja pogodowa niosą za sobą niebezpieczeństwa. Podajemy zatem telefony do służb, które są w gotowości w przypadku: zerwania linii energetycznych (PGE), silnych opadów śniegu (WGK), połamanych drzew i konarów blokujących drogi (PSP), uszkodzonych drzew w parkach i na zieleńcach (ZZM) oraz innych niebezpiecznych zdarzeń (policja, Straż Pożarna, WZKiB).

  • Policja i Straż Pożarna - tel. alarmowe 998, 997, 112
  • Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi - (42) 638 49 49
  • Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ - (42) 638 54 53 oraz 638 49 22
  • Zarząd Zieleni Miejskiej - (42) 632 13 835. PGE - 991
Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?