Zenek Martyniuk od 10 lat nie pije alkoholu

i

Autor: Akpa Zenek Martyniuk od 10 lat nie pije alkoholu

Ale afera! Poszło o występ Zenka Martyniuka… W tle WIELKA, OPEROWA scena. Co za galimatias!

2021-02-12 19:25

Kontrowersje wokół "Walentynkowego koncertu życzeń" nagrywanego w Teatrze Wielkim w Łodzi. Już w najbliższą sobotę, 13 lutego z okazji święta zakochanych, telewizyjna Dwójka wyemituje koncert z udziałem między innymi: Eleni, Stefana Terrazzino i Zenka Martyniuka – to właśnie udział tej ostatniej gwiazdy wzbudził wśród internautów największe kontrowersje. W sieci wybuchła burza oburzenia, że tak szacowna scena ma być miejscem discopolowych popisów... Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi tłumaczy, że nie znała szczegółów realizowanego nagrania, bo to TVP dobierała artystów imprezy, a instytucja tylko wynajęła obiekt.

Krytyczne głosy pojawiły się w lokalnych mediach i internecie po tym, jak Telewizja Polska poinformowała, że na antenie telewizyjnej Dwójki w sobotni wieczór wyemitowany zostanie koncert z udziałem "króla disco polo", zrealizowany na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

- Lubię grać w takich miejscach. Mój jubileusz 30-lecia pracy artystycznej zorganizowano w białostockiej Operze Podlaskiej. Teatr Wielki w Łodzi jest świetnym miejscem. Choć nie będzie publiczności, zagramy dla naszych fanów, którzy w sobotni wieczór zasiądą przed telewizorami - takie słowa Martyniuka zacytowała TVP na swojej stronie internetowej.

PRZECZYTAJ: Detektyw Krzysztof Rutkowski WYLĄDOWAŁ w szpitalu. Zaliczył wpadkę. "SUTEK jak wentyl od Jelcza"

Internauci są wściekli: "Nie koncert, a wiejski festyn"

Fakt, że z prestiżowej operowej sceny w Łodzi ma na cały kraj popłynąć popularny przebój "Przez twe oczy zielone" oburzył wiele osób, wypowiadających się w mediach społecznościowych.

"W Teatrze Wielkim?! Taki sobie ktoś?!", "Disco polo w teatrze... To już nie dno, to robienie odwiertów w dnie szamba. Wstyd", "Nie koncert, a wiejski festyn", "Festiwal kiczu i żenady" - to ułamek wypowiedzi oburzonych internautów. Niektóre z nich sugerowały nawet, że za dopuszczenie do tej sytuacji dyrektorowi Teatru Dariuszowi Stachurze należy się dymisja.

POLECAMY: Milowy krok w budowie łódzkiego "metra"! Startuje budowa stacji Łódź Polesie. BĘDĄ UTRUDNIENIA!

Teatr Wielki w Łodzi wyjaśnia ten galimatias

Jak wyjaśniła Magdalena Cieślak z działu promocji Teatru Wielkiego, jedną z istotnych sfer działalności nie tylko łódzkiej opery, ale też innych instytucji kultury - i to taką, która przynosi realne wpływy - jest odpłatne udostępnianie budynku na różne eventy oraz wydarzenia artystyczne.

- Wszystkie decyzje w związku z koncertem „Walentynkowy koncert życzeń”, który był nagrywany w siedzibie Teatru Wielkiego w Łodzi, m.in. dobór zaproszonych artystów czy program koncertu, podejmowała Telewizja Polska, która jest organizatorem tego wydarzenia. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że wynajem teatru przez Telewizję Polską (…) nie zakłócił pracy artystycznej w naszej instytucji - napisała Cieślak w przysłanym do PAP wyjaśnieniu.

CZYTAJ TAKŻE: Klocki z Łodzi docenione w Los Angeles! Co takiego mają w sobie?

Ze względu na pandemię koncert, w którym wystąpił Zenon Martyniuk, został zarejestrowany bez udziału publiczności i będzie odtworzony na antenie TVP2.

Natomiast w walentynki wielbiciele opery będą mogli - po raz pierwszy w tym roku - uczestniczyć w spektaklu Giuseppe Verdiego "Nabucco". Już kilka dni temu Teatr Wielki w Łodzi informował o wyprzedaniu wszystkich biletów na przedstawienie, które będzie prezentowana w ponadczasowej inscenizacji z 1987 roku.

PRZECZYTAJ: Ogromny sukces Tatiany Kopali. Młoda wokalista dostała się do The Voice Kids! Kiedy występ? [WIDEO]

Zenek Martyniuk wyznał, że nie pije od 10 lat. Jego syn nie stroni jednak od alkoholu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany