Klocki z Łodzi docenione w Los Angeles! Co takiego mają w sobie?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. FlyBoyHotMike /Archizo

Klocki z Łodzi docenione w Los Angeles! Co takiego mają w sobie?

2021-02-19 8:53

Klocki, zaprojektowane przez Martę Nowacką i Łukasza Orzechowskiego z łódzkiego startupu Archizo, otrzymały srebrny medal Międzynarodowego Konkursu Designu (IDA) w Los Angeles. Nagrodzony projekt to pomoc dydaktyczna w przekazywaniu wiedzy z historii architektury.

"Ogromnie się cieszymy, że nasze klocki architektoniczne zostały docenione w Międzynarodowym Konkursie International Design Awards w Los Angeles. To konkurs, do którego zgłaszane są najlepsze projekty designerskie z całego świata. Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii Teaching Aids, ponieważ Archizo – nasz artystyczny start up – zajmuje się nie tylko promowaniem miejsc przy użyciu architektury i światła, ale również tworzeniem pomocy dydaktycznych" – podkreśliła założycielka Archizo Marta Nowacka.

International Design Awards to prestiżowy konkurs designu, który co roku zwraca uwagę świata na najciekawszych projektantów, wnętrza, architektoniczne rozwiązania edukacyjne, trendy graficzne i modowe. W jury zasiadają uznani projektanci i architekci, m.in. Lynn Wang, Agnes Mandeville czy Carlos Jadraque – dyrektor kreatywny Oscara de la Renty.

Nagrodzony projekt łódzkich twórców jest nie tylko gadżetem, który może służyć do promowania marki lub budynku, ale przede wszystkim pomocą dydaktyczną, pozwalającą na przekazywanie wiedzy z historii architektury.

Te polskie hity kończą 10 lat. Każdy je zna!

"Achrizo precyzyjnie odtwarzają rzeczywisty budynek; każdy z klocków ma wygrawerowane detale i odpowiada jakiemuś elementowi architektonicznemu. Właśnie za ten koncept, za podejście do tematu designu i jakościowe wykonanie w 2020 roku otrzymaliśmy kilka nagród designerskich, w tym ostatnią w Los Angeles" - wyjaśniła Nowacka.

Startup Archizo jest też autorem pierwszego w kraju słuchowiska architektonicznego dla dzieci. Bohaterowie słuchowiska – Nela i Felek www.nelaifelek.pl – odkrywają świat architektury, rozwiązują zagadki, zwracają uwagę na detal, przenosząc się w kolejną architektoniczną podróż.

"Pierwsze z cyklu +Archipodróże po Notre dame de Paris murze+ otrzymało dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego oraz patronat ambasady Francji, bo zabiera słuchaczy w podróż do Paryża. Drugie +Halo! Tu kosmos do sztuki - Pałac Kultury i Nauki+ to wycieczka do Warszawy. Słuchowiska napisane są w nurcie Montessori" - zaznaczyła Nowacka.

Nagroda w International Design Awards pozwoli łodzianom jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i zaistnieć w międzynarodowej świadomości. Łódź, jak widać, nie tylko podbija Hollywood filmem, ale także architekturą.

Nasi Partnerzy polecają