Atak zimy. Kiedy można się spodziewać pierwszych opadów śniegu w Łodzi?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. 272447

Atak zimy. Kiedy można się spodziewać pierwszych opadów śniegu w Łodzi?

2020-11-13 13:46

Długoterminowa prognoza pogody przewiduje w Łodzi pierwszy śnieg. Czy będzie to prawdziwy atak zimy, czy tylko przypomnienie o zimie, dopiero się okaże. Kiedy zatem spodziewać się w Łodzi śniegu? Jaka będzie pogoda w najbliższych tygodniach?

Pogoda: Łódź jeszcze długo na plusie

W Łodzi temperatury w dzień jeszcze długo będą dodatnie, ale już od przyszłego tygodnia synoptycy zapowiadają nocne przymrozki. Jeszcze 16 listopada słupki rtęci mają wskazywać 10°C, jednak końcówka tygodnia przyniesie nieco więcej chłodu. W piątek, 20.11 i sobotę, 21.11 na termometrach 3°C. Na tę chwilę, długoterminowa prognoza pogody przewiduje pierwszy śnieg w niedzielę, 22 listopada. Tego dnia w Łodzi ma być pochmurno i zimno - na termometrach -1°C. Kolejne dni to znów skok temperatury do 6°C. W ostatnich dniach listopada mogą pojawiać się lekkie opady śniegu i deszcz ze śniegiem.

Pogoda w Łodzi w grudniu 2020

Na ten moment synoptycy zapowiadają pogodny początek grudnia, z przebijającym się przez chmury słońcem. Temperatura w pierwszym tygodniu oscylować będzie wokół 1-3 °C. Śnieg sypnąć może w okolicach 7-9 grudnia. Według prognoz, później czeka nas wiele słonecznych dni, a śnieg może powrócić przed Świętami Bożego Narodzenia. Dla tych, którzy marzą o białych świętach, na dziś nie mamy dobrych wiadomości - długoterminowa prognoza pogody nie zapowiada opadów śniegu na sam świąteczny czas.

Szpital tymczasowy w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany