Sukcesja - wizualizacje

i

Autor: Wizualizacje Sukcesji Sukcesja - wizualizacje

Łódź: W czyje ręce trafi Sukcesja? Wiadomo, jaka jest cena wywoławcza za galerię

2020-11-12 12:47

Zamknięta w wakacje Sukcesja może zyskać drugie życie. Właśnie ruszył przetarg na sprzedaż galerii handlowej. Cena wywoławcza to 126 milionów złotych.

Łódzka Sukcesja została zamknięta wraz z dniem 30 czerwca 2020 r. Tego, w czyje trafi ręce, prawdopodobnie dowiemy się jeszcze w tym roku. Ruszył przetarg na sprzedaż galerii handlowej. Cena wywoławcza to 126 milionów złotych. Jak czytamy na Business Insider, otwarcie i rozpoznanie ofert nastąpi 7 grudnia w Sądzie Rejonowym Łódź-Śródmieście.

Sukcesja działała w Łodzi od września 2015 roku. Jak pisaliśmy, ze względu na liczne wady budowlane i usterki, które skutkowały awariami, Sukcesja od początku miała problemy. Kłopoty były również ze znalezieniem najemców. Jak czytamy na portalu Business Insider, "w efekcie pod koniec lutego 2019 r. złożono wniosek o otwarte postępowanie restrukturyzacyjne, które zostało umorzone 31 października 2019 r. po tym jak nie udało się dojść do konsensusu z konsorcjum banków. Gwoździem do trumny przedsięwzięcia okazała się epidemia Covid-19 – z jej powodu przez kilkanaście tygodni galerie handlowe były zamknięte, a po ich otwarciu ruch nie wrócił do poprzedniego poziomu. Ostatecznie do spółki, którą sąd z dniem 1 kwietnia postawił w stan upadłości, wszedł syndyk".

Banany za darmo w Biedronce. Jak je dostać?
Nasi Partnerzy polecają