Trwa budowa szpitala polowego w łódzkiej hali EXPO

i

Autor: Łódzki Urząd Wojewódzki

Trwa budowa szpitala polowego w łódzkiej hali EXPO. Co dalej? [ZDJĘCIA]

2020-11-09 8:23

Szpital polowy w Łodzi, powstający w hali EXPO, ma być gotowy pod koniec listopada. Szpital ma pomieścić ponad 270 pacjentów. Trwa kompletowanie listy lekarzy i kadry medycznej, która będzie w nim pracować.

W łódzkiej hali Expo prowadzone są obecnie intensywne prace montażowe. Hala Expo może być podzielona na trzy duże części i będzie oddawana segmentami. Szpital tymczasowy powstanie do końca listopada i będzie w nim 272 łóżka w tym 100 respiratorowych.

ZOBACZ: Koronawirus: Nie żyje 25-letnia kobieta! To NAJMŁODSZA OFIARA COVID-19 w woj. łódzkim

- W pierwszej kolejności będą tu trafiali pacjenci w lekkich stanach, oczywiście będziemy mieli zapewnione miejsca z respiratorami, więc jeśli taka konieczność zajdzie, to będzie sto łóżek i będziemy tutaj leczyć takich pacjentów - powiedział wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Trwa również kompletowanie listy lekarzy i kadry medycznej, która będzie pracować w szpitalu polowym. - Jeżeli ktoś chce się zgłosić, jakiś lekarz, jakaś pielęgniarka, czy ktoś do pomocy, to jesteśmy otwarci. Proszę się zgłaszać. Największe zainteresowanie do tej pory wykazali studenci Uniwersytetu Medycznego, za co im bardzo serdecznie dziękuję. Oczywiście ja też tworzę listy lekarzy, których skieruję do pracy, jeśli po prostu taka będzie konieczność - powiedział wojewoda.

Koszt adaptacji przestrzeni hali EXPO na szpital polowy, nie wliczając kosztów sprzętu, to 7 mln zł.

CZYTAJ: Łódzkie. Uwielbiany przez uczniów nauczyciel zabity przez koronawirusa. Słowa pożegnania łamią serce

Dramatyczna walka z koronawirusem w Polsce

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany