Awaria w wieluńskim szpitalu! Planowe badania wstrzymane, pacjenci przewożeni do innych placówek

i

Autor: AlarconAudiovisual/cc0/pixabay Z powodu awarii serwera szpital w Wieluniu odwołuje planowe badania tomograficzne i RTG / zdjęcie ilustracyjne.

Awaria w wieluńskim szpitalu! Planowe badania wstrzymane, pacjenci przewożeni do innych placówek

2022-05-20 18:17

Z powodu awarii serwera komputerowego w szpitalu w Wieluniu nie wykonuje się diagnostyki RTG i tomografii. Rzeczniczka łódzkiego NFZ Anna Leder przekazała PAP, że wstrzymano planowe badania, a pacjenci są przewożeni do innych ośrodków medycznych. W sytuacjach niecierpiących zwłoki można zrobić prześwietlenie i wynik badania pojawi się na ekranie lekarza, jednak obrazu nie sposób zapisać na serwerze.

Awaria w wieluńskim szpitalu! Planowe badania wstrzymane, pacjenci przewożeni do innych placówek

Fatalne informacje dla pacjentów! Dzisiaj (20 maja) Szpital Powiatowy w Wieluniu poinformował o wystąpieniu awarii serwera, która praktycznie uniemożliwia wykonywanie badań tomograficznych i RTG. Z tego powodu zaplanowane wcześniej badania są odwoływane, a pacjenci muszą korzystać z innych ośrodków medycznych. Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ przekazała PAP, że osoby leczone w Wieluniu, w przypadku konieczności wykonania tomografii bądź RTG korzystają z transportu medycznego do innych placówek. Obecnie nie jest znany, nawet przybliżony termin usunięcia awarii.

W Wieluniu badania diagnostyczne wykonuje się wyłącznie w przypadkach niecierpiących zwłoki. Lekarze otrzymują bowiem na swoje ekrany obraz i mogą go na bieżąco przeanalizować, jednak nie ma możliwości zapisania zdjęcia na serwerze.

PRZECZYTAJ: Stig z "Top Gear" podjechał pod łódzką Manufakturę... karetką. To pierwszy taki ambulans w Polsce! [FOTO]

- Powiadomiono też wszystkie szpitale z ościennych województw, a przede wszystkim pogotowie ratunkowe, aby nie przywoziło pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej diagnostyki radiologicznej i tomograficznej. Jesteśmy w stałym kontakcie i wiemy, że szpital bardzo intensywnie pracuje nad tym, aby tę awarię usunąć. Są pewne rozwiązania, jak w pilnych przypadkach zrobić na przykład prześwietlenie rentgenowskie - przekazała PAP Anna Leder, rzeczniczka NFZ w Łodzi.

ZOBACZ: Opoczno. Opłakane skutki głupiego zakładu. 14-latka odpowie przed sądem rodzinnym

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce służba zdrowia działa sprawnie?
BMW pędziło 237 km/h na ekspresówce. Mandat może zaboleć
Nasi Partnerzy polecają