Będą się ścigać... po schodach! W Łodzi startuje nowa, cykliczna impreza

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. StockSnap /zdjęcie ilustracyjne

Będą się ścigać... po schodach! W Łodzi startuje nowa, cykliczna impreza

2022-05-24 10:10

W czerwcu w Łodzi wystartuje nowa, sportowa impreza - Globitel Tower Run, czyli... bieg po schodach! Ta oryginalna dyscyplina ma się odbywać cyklicznie - kolejne jej edycje zaplanowane są już na wrzesień i listopad.

Pomysłodawcą imprezy jest wieloletni propagator towerrunningu, łodzianin Jarosław Piechota, który od 6 lat nie tylko uprawia ten wymagający sport, ale też zachęca do tego innych. Założona przez niego grupa „Piechotą po schodach” organizuje otwarte treningi i ćwiczy przed zawodami w gościnnym biurowcu Orion Business Tower przy ul. Sienkiewicza 85/87, który stanie się też „areną” czerwcowych zawodów. Będzie to bieg na czas, którego zwycięzcą zostanie ten, kto najszybciej pokona 14 pięter wieżowca – 320 schodów, czyli około 54 metrów w górę.

ZOBACZ TEŻ: Parada Wolności powróci do Łodzi? Fani muzyki elektronicznej zacierają ręce

Zapisy na Globitel Tower Run już trwają. Impreza ma charakter otwarty, co oznacza, że stanąć do biegu może każdy, kto wierzy w możliwość sprostania temu wyzwaniu. Organizatorzy, oprócz Piechoty, to łódzka firma telekomunikacyjna Globitel, spodziewają się około 150 zawodników i kilku gości specjalnych. Swój udział potwierdził m.in. Piotr Łobodziński, sześciokrotny Mistrz Polski w bieganiu po schodach i sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata oraz Mistrz Świata z 2015 r.

SPRAWDŹ: Stig z "Top Gear" podjechał pod łódzką Manufakturę... karetką. To pierwszy taki ambulans w Polsce! [FOTO]

Pierwsza edycja Globitel Tower Run zaplanowana jest na 12 czerwca. Więcej szczegółów na stronie wydarzenia.

Doda odbiera nagrodę od „Super Expressu”
Sonda
Interesujesz się sportem?