Parada Wolności powróci do Łodzi? Fani muzyki elektronicznej zacierają ręce

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Vic_B /zdjęcie ilustracyjne

Parada Wolności powróci do Łodzi? Fani muzyki elektronicznej zacierają ręce

2022-05-17 15:07

Organizatorzy największego niegdyś festiwalu muzyki elektronicznej w Polsce chcą znowu przejść kolorowym korowodem przez ulicę Piotrkowską. Parada Wolności może powrócić do Łodzi, tak jak do Berlina wraca bliźniacza Parada Miłości - zapowiedział łódzki magistrat.

W tym roku mija 25 lat od pierwszej Parady Wolności i 20 lat od ostatniej jej edycji. Impreza była wzorowana na berlińskiej Love Parade i w czasie największej jej popularności w Łodzi bawiło się 25 tysięcy osób. Głównym punktem programu był kolorowy korowód, który przechodził ulicą Piotrkowską.

"Organizatorzy festiwalu techno chcą, aby impreza powróciła do Łodzi tego lata. W mieście trwają właśnie rozmowy o możliwości reaktywacji jednego z największych, nie tylko w naszym mieście, ale i w kraju, festiwali. Jeśli pomysł uda się zrealizować, fani muzyki elektronicznej mogą się szykować na koniec lipca na wielkie święto" - zapowiedział łódzki magistrat.

SPRAWDŹ: Na Księżym Młynie znów zawita Letnisko! Tych artystów zobaczymy na koncertowej scenie

Gromee o singlu nagranym razem z rumuńską gwiazdą ANTONIĄ

Czego możemy się spodziewać? "W tej chwili nikt jeszcze nie chce zdradzać szczegółów, ale nie zabraknie występów dj-ów oraz pochodu ulicą Piotrkowską. Jeśli gościom nie zabraknie fantazji i odwagi podobnej, jak 20 lat temu, możemy się spodziewać w centrum tysięcy kolorowo ubranych gości" - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: Kino Tatry w Łodzi wznawia działalność! To najstarsze kino w Polsce

Pomysł powrotu festiwalu techno do Łodzi zbiega się w czasie z powrotem do Berlina Parady Miłości. Był to największy na świecie festiwal muzyki elektronicznej, którego ostatnia edycja została zorganizowana w 2010 r. Po 12 latach wraca do stolicy Niemiec 9 lipca, a więc 3 tygodnie wcześniej niż nasza impreza. Jej tegoroczny tytuł to „Rave the Planet”.

SPRAWDŹ: Urodziny Manufaktury 2022 już w ten weekend! Jak będą wyglądać?

Sonda
Co sądzisz o renesansie muzyki techno?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany