L.U.C. jedną z gwiazd 16. Urodzin Manufaktury

i

Autor: materiały prasowe /Manufaktura

Urodziny Manufaktury 2022 już w ten weekend! Jak będą wyglądać?

2022-05-17 14:19

Już w najbliższy weekend 21-22 maja 2022 odbędą się 16. urodziny łódzkiej Manufaktury. Z tej okazji przygotowano dla łodzian plenerową scenę, na której zagoszczą polscy artyści. Będą też skoki na bungee i mnóstwo rozrywek dla najmłodszych. Więcej o szczegółach w naszym materiale.

Ubegłoroczne urodziny Manufaktury odbyły się w reżimie sanitarnym, w tym impreza powraca z pompą - zapowiadają organizatorzy. - Po dwóch latach pandemicznych obostrzeń nareszcie możemy realizować imprezy na taką skalę, do jakiej byliśmy przyzwyczajeni. Zarówno my, jak i nasi Goście tęskniliśmy do takich wydarzeń, cieszymy się, że ich organizacja znów jest możliwa - mówi Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury. 16. Urodziny Manufaktury obchodzone będą w dniach 21-22 maja 2022 r. Co nas czeka?

SPRAWDŹ: Gdyby nie rzeka Łódka, nie byłoby dzisiejszej Manufaktury. Jaką tajemnicę kryją fontanny na rynku? [WIDEO]

Sobota (21.05) upłynie pod znakiem muzyki. Na rynek Manufaktury powrócą uwielbiane przez mieszkańców koncerty plenerowe. Jako pierwszy, o godzinie 18, wystąpi energetyczny L.U.C. i jego Rebel Babel Ensemble. L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski to znany producent muzyczny, wokalista i kompozytor, nagrodzony m.in. Paszportem Polityki czy Yachem, prawdziwy artysta XXI wieku. "Występy charyzmatycznego twórcy wyróżniają się dobrą energią płynącą ze sceny, a także rozmachem produkcji i oryginalnymi rozwiązaniami muzycznymi. Twórczość Rostkowskiego to prawdziwa uczta dla nie tylko dla uszu, ale i oczu. Na scenie w Manufakturze usłyszycie niezwykłe połączenie jazzu, hip-hopu, reggae, folku i elektroniki, które każdego wprawi w szampański humor!" - zapowiadają organizatorzy.

ZOBACZ TEŻ: Kino Tatry w Łodzi wznawia działalność! To najstarsze kino w Polsce

Sanah o płycie Uczta, spotkaniach z fanami i nowej piosence z Dawidem Podsiadło

O godz. 20 plenerową scenę na rynku Manufaktury przejmą gwiazdy wieczoru, muzycy legendarnego Lady Pank. Ich występ będzie formą szczególnego urodzinowego połączenia: Lady Pank świętuje bowiem swoje 40-lecie na polskiej scenie muzycznej. W ramach jubileuszowego show będzie można usłyszeć ich największe przeboje, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, m.in. „Mniej niż zero”, „Kryzysową narzeczoną”, „Tańcz głupia, tańcz” czy „Tacy sami”. Rockowe szlagiery wychowały już kilka pokoleń, a dla wielu są wciąż symbolem młodości, wolności i nadal królują na polskich listach przebojów.

SPRAWDŹ: Na Księżym Młynie znów zawita Letnisko! Tych artystów zobaczymy na koncertowej scenie

Po dwugodzinnym show Lady Pank, przyjdzie czas na imprezę dla nieco młodszego pokolenia. Na plenerowej scenie pojawią się dj’e znani z łódzkich klubów: MC Akira i Dj Tram. Przy błyskających światłach dyskotekowych kul usłyszycie muzykę z pogranicza drum n bass, hip-hopu, elektroniki – klubowa plenerowa impreza potrwa aż do północy.

Urodziny Manufaktury 2022 - atrakcje dla małych i dużych

Dodatkowy dreszczyk emocji zapewnią sobotnie skoki na bungee. 250-tonowy dźwig wyniesie śmiałków w specjalnym koszu na wysokość zawrotnych 80 metrów. Nad skokami i bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie doświadczona i przeszkolona ekipa Bungee Jumping. Skoki zaplanowano od godz. 12 do północy.

Ekscytujących wrażeń dla najmłodszych dostarczą ekologiczne warsztaty i dmuchane place zabaw w formie statku pirackiego i wieży-ścianki wspinaczkowej. Mali zdobywcy będą mogli spróbować swoich sił we wspinaczce i przekonać się, czy uda im się dotrzeć na jej szczyt! Wypatrujcie też cyrkowców-akrobatów i animatorów, którzy w sobotnie popołudnie będą dotrzymywać towarzystwa maluchom i nie tylko. Z myślą o najmłodszych zaplanowano także gry i zabawy plenerowe na rynku, gigantyczne bańki mydlane, zwierzaki z balonów i wizytę… wozów strażackich! Maluchy będą mogły zobaczyć nie tylko, to co jest na wyposażeniu takiego pojazdu, ale także zasiąść za jego kierownicą i przymierzyć strażacki kask!

CZYTAJ TEŻ: W Łodzi powstanie osiedle dla uchodźców z Ukrainy

W drugi dzień urodzinowej imprezy (niedziela, 22.05) rynek Manufaktury zamieni się w strefę dedykowaną dzieciom. Niezapomnianych wrażeń dostarczą szalone Minionki! W lipcu żółciutkie stwory powracają na wielki ekran, a teraz zapraszają dzieci na pożegnalną trasę z zajęciami kung-fu, piłkarzykami, lego i tanecznym show! Tak żółto jeszcze nie było!

Wystawy na rynku łódzkiej Manufaktury

Przez cały weekend można będzie też podziwiać plenerowe wystawy na rynku, które zabiorą gości w sentymentalną podróż. Jubileusze najlepszych polskich muzyków, pierwsza w Polsce opera plenerowa, sportowe wyzwania, modelowa rewitalizacja – to tylko kilka wątków, które zobaczycie na planszach.

SPRAWDŹ: Arturówek z nowymi atrakcjami gotowy na lato! [FOTO]

W urodzinowy weekend, po zimowej przerwie powróci też jedna z ulubionych rozrywek łodzian, kolejka tyrolska. Fani mocnych wrażeń będą mogli znów zjeżdżać po 180-metrowej linie, kilkanaście metrów na ziemią. To niezapomniane przeżycie, które pozwala przedostać się z tarasu Muzeum Fabryki na dach budynku dawnej tkalni (nad restauracją The Mexican) drogą… powietrzną! Zjazd trwa dwie minuty i obejmuje najdłuższą trasę w tego typu obiekcie. Tyrolka będzie czynna w sobotę i niedzielę od godz. 12 do 21.

Sonda
Gdzie najczęściej słuchasz muzyki?
Nasi Partnerzy polecają