Arturówek z nowymi atrakcjami gotowy na lato! [FOTO]

2022-05-12 15:17
Arturówek z nowymi atrakcjami gotowy na lato!
Autor: UMŁ

Obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi szykują się na zbliżający się sezon letni. W tym roku odwiedzający Arturówek będą mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć "szmaragdową riwierę" i skorzystać z nowych atrakcji.

Łodzianie mogą korzystać z atrakcji przygotowanych przez MOSiR w przystaniach wodnych już od majówki. Sezon zainaugurowali wypożyczając kajaki oraz popularne rowery wodne różowe flamingi, a także spędzając czas wolny w parkach linowych, na placach zabaw i plenerowych siłowniach.

SPRAWDŹ: Gdzie w Łodzi można grillować? Jest kilkanaście takich miejsc [LISTA]. W innych dostaniemy mandat

Jak zapewnia łódzki magistrat, w tym roku sezon letni zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. "Plaża w Arturówku zmieniła się nie do poznania. Wymieniono piasek, pojawiły się przebieralnie, ławki, stacje do segregacji odpadów i leżaki. Rozbudowano oświetlenie i zainstalowano monitoring. Na nowej plaży nie zabraknie też atrakcji dla dzieci – będzie fabryka wody i zabawka w formie rzeźby raka, które zostaną zamontowane do końca maja - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Noc Muzeów 2022: Po Łodzi będą jeździć zabytkowe autobusy!

Zerwał się ze smyczy i pogryzł trzy osoby, w tym 8-latkę

Na plaży przy kąpielisku wykonano również podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to utwardzona ścieżka, która kończy się małym pomostem, na którym można bezpiecznie przebywać tuż nad wodą. Jeszcze przed sezonem zostaną zamontowane poręcze ułatwiające zejście do wody.

CZYTAJ: Koń nadepnął na 10-letnią dziewczynkę i ją zabił! Wszystko na oczach rodziców

Zarówno w Arturówku, jak i w innych przystaniach wodnych oraz miejskich pływalniach w sezonie letnim nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców czuwać będą ratownicy wodni.

Sonda
Czy rodzice powinni bardziej pilnować swoich dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE