Arturówek z nowymi atrakcjami gotowy na lato!

i

Autor: UMŁ

Arturówek z nowymi atrakcjami gotowy na lato! [FOTO]

2022-05-12 15:17

Obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi szykują się na zbliżający się sezon letni. W tym roku odwiedzający Arturówek będą mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć "szmaragdową riwierę" i skorzystać z nowych atrakcji.

Łodzianie mogą korzystać z atrakcji przygotowanych przez MOSiR w przystaniach wodnych już od majówki. Sezon zainaugurowali wypożyczając kajaki oraz popularne rowery wodne różowe flamingi, a także spędzając czas wolny w parkach linowych, na placach zabaw i plenerowych siłowniach.

SPRAWDŹ: Gdzie w Łodzi można grillować? Jest kilkanaście takich miejsc [LISTA]. W innych dostaniemy mandat

Jak zapewnia łódzki magistrat, w tym roku sezon letni zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. "Plaża w Arturówku zmieniła się nie do poznania. Wymieniono piasek, pojawiły się przebieralnie, ławki, stacje do segregacji odpadów i leżaki. Rozbudowano oświetlenie i zainstalowano monitoring. Na nowej plaży nie zabraknie też atrakcji dla dzieci – będzie fabryka wody i zabawka w formie rzeźby raka, które zostaną zamontowane do końca maja - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Noc Muzeów 2022: Po Łodzi będą jeździć zabytkowe autobusy!

Zerwał się ze smyczy i pogryzł trzy osoby, w tym 8-latkę

Na plaży przy kąpielisku wykonano również podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to utwardzona ścieżka, która kończy się małym pomostem, na którym można bezpiecznie przebywać tuż nad wodą. Jeszcze przed sezonem zostaną zamontowane poręcze ułatwiające zejście do wody.

CZYTAJ: Koń nadepnął na 10-letnią dziewczynkę i ją zabił! Wszystko na oczach rodziców

Zarówno w Arturówku, jak i w innych przystaniach wodnych oraz miejskich pływalniach w sezonie letnim nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców czuwać będą ratownicy wodni.

Sonda
Czy rodzice powinni bardziej pilnować swoich dzieci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany