Łódź. Na Widzewie powstanie park wodny

i

Autor: UMŁ /Radosław Jóźwiak

Łódź. Na Widzewie powstanie park wodny. Jak będzie wyglądać?

2022-04-29 13:36

Mieszkańcy łódzkiego Widzewa będą mieli nową atrakcję. Miasto w ciągu najbliższych tygodni ogłosi przetarg na wybór wykonawcy parku wodnego. Projekt realizowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Park wodny na Widzewie. To pomysł mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Na jego realizację przeznaczono ponad 400 tysięcy złotych.

Jak będzie wyglądał park wodny?

Jak przekonuje łódzki magistrat, wodny plac zabaw w Parku Widzewska Górka ma szansę stać się ulubionym miejscem wypoczynku dla dzieci i młodzieży z okolicy. Będzie to płaska fontanna umieszczona w gruncie, aby najmłodsi mogli po niej biegać. "Specjalne technologie umożliwią bezpieczną zabawę w upalne dni. Na terenie parku powstaną m.in. dwa wodne tunele. Jeden, utworzony ze strumieni wydobywających się ośmiu dysz. Drugi, z czterech różnokolorowych, tryskających łuków" - czytamy na stronie urzędu miasta.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Tramwaje nie pojadą już wiaduktem na Przybyszewskiego! To kwestia bezpieczeństwa

A tymczasem nową atrakcję otwarto w centrum miasta. W Centrum Nauki i Techniki EC1 przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi otwarto taras widokowy. Znajduje się na wysokości 40. metrów, na chłodni kominowej. Zobaczyć stamtąd można Nowe Centrum Łodzi, Manhattan, Widzew, a przy odrobinie szczęścia nawet Bełchatów.

CZYTAJ: Park linowy, place zabaw, fotobudki. Oto dodatkowe atrakcje Orientarium w Łodzi

Główny ekonomista ministerstwa finansów o sytuacji inflacyjnej w Polsce
Sonda
Jak spędzasz majówkę 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE