Otwarto taras widokowy na Nowe Centrum Łodzi! Podziwiać można też Manhattan i Widzew

i

Autor: UMŁ

Otwarto taras widokowy na Nowe Centrum Łodzi! Podziwiać można też Manhattan i Widzew

2022-04-27 13:22

Przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi otwarto taras widokowy. Z czterdziestu metrów podziwiać można Nowe Centrum Łodzi, Manhattan, Widzew, a przy odrobinie szczęścia zobaczyć będzie można nawet Bełchatów.

Nowo otwarty taras widokowy mieści się w Centrum Nauki i Techniki EC1 przy ul. Targowej 1/3. Znajduje się na wysokości 40. metrów, na chłodni kominowej. Zobaczyć stamtąd można Nowe Centrum Łodzi, Manhattan, Widzew, a przy odrobinie szczęścia nawet Bełchatów.

Jeżeli pogoda jest odpowiednia, na taras można wejść ślimakiem lub wjechać windą, wystarczy mieć bilet wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1.

ZOBACZ TEŻ: Park linowy, place zabaw, fotobudki. Oto dodatkowe atrakcje Orientarium w Łodzi

Warszawa jak Nowy Jork. Rusza program skanowania ulic

Jak dostać się na taras widokowy w EC1?

  • Skieruj się na 5. piętro w głównej klatce schodowej Centrum. Możesz tam dojechać jedną z podwójnych wind. Na 5. piętrze zobaczysz przeszklony korytarz.
  • Idąc korytarzem po lewej stronie, znajdziesz wyjście na pochylnię biegnącą we wnętrzu chłodni kominowej. Po kilku minutach spaceru – sześć okrążeń – otworzy się wspaniały widok na Łódź. Idąc tą drogą, przy okazji zobaczysz strukturę tej niesamowitej konstrukcji oraz Wahadło Foucaulta.
  • Alternatywnie można skorzystać z kolejnej windy – znajdziesz ją w tym samym przeszklonym korytarzu, nieco dalej, obok strefy „Człowiek w Kosmosie". Ta winda obsługuje tylko jeden odcinek: ze strefy na taras widokowy i z powrotem.

ZOBACZ: W Łodzi powstanie osiedle dla uchodźców z Ukrainy

Z atrakcji mogą korzystać wszyscy goście Centrum Nauki i Techniki EC1. Taras widokowy jest czynny od wtorku do piątku w godz. 10:00–18:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00–19:00.

Sonda
Czy masz lęk wysokości?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE