Kultowe podwórko Łodzi Kaliskiej zostanie wyremontowane. Jak zmieni się Piotrkowska 102?

i

Autor: UMŁ

Kultowe podwórko Łodzi Kaliskiej zostanie wyremontowane. Jak zmieni się Piotrkowska 102?

2022-03-29 9:54

Na podwórku przy Piotrkowskiej 102 w Łodzi szykują się nie lada zmiany. W bramie, gdzie mieści się między innymi kultowy lokal Łódź Kaliska za kilka miesięcy ruszy remont. Co tam się zmieni?

W bramie przy ul. Piotrkowskiej 102 bawią się kolejne pokolenia łodzian. Odbywają się tu koncerty, pokazy teatralne i wystawy fotografii. Mieści się tu m.in.: słynny klub Łódź Kaliska, który powstał w 1996 roku i stał się siedzibą Stowarzyszenia Artystów grupy Łódź Kaliska. Remont podwórka teoretycznie już się rozpoczął, niestety jednak realizacja tej inwestycji napotkała pewne problemy. "Poprzedni wykonawca wykonał dokumentację projektową, ale nie przystąpił do prac budowlanych. To zdecydowało o odstąpieniu od umowy. Podjęliśmy decyzję o przetargu prowadzonym w trybie negocjacji bez ogłoszenia. Wziąć w nim udział mogą wyłącznie wykonawcy, którzy zostali zaproszeni do składania zgłoszeń. Otwarcie ofert nastąpi pod koniec marca. Planujemy, że ekipę budowlaną zobaczymy tu jeszcze w wakacje - zapowiada Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

PRZECZYTAJ TEŻ: Centrum Łodzi rozkopane, robotnicy zniknęli. Miasto zrywa umowę z wykonawcą!

Remonty łódzkich dróg stanęły pod znakiem zapytania

Remont na Piotrkowskiej 102. Co się zmieni?

Jak podaje łódzki magistrat, w zakres remontu kamienicy przy Piotrkowskiej 102 wchodzi zagospodarowanie podwórza oraz odnowienie elewacji od jego strony. Odtworzone będą detale, takie jak parapety i gzymsy. Przy wejściach do budynku oraz w części drzwi i parteru pojawi się nowa iluminacja. W obrębie podwórza zostaną również przebudowane instalacje podziemne. Nowa nawierzchnia będzie wykonana z płyt kamiennych i granitowych, a w posadzkę zostaną wmontowane historyczne płyty żeliwne, pochodzące z wyburzonych łódzkich fabryk. Podwórko zachowa obecny układ - nadal będzie na nim miejsce na letnie ogródki.

Inwestycja zostanie zakończona w II kw. 2022 roku.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w Polsce?