Biurowiec Ericpol z Łodzi nominowany w plebiscycie Bryła Roku! [ZDJĘCIA] Słusznie?

2016-04-19 19:11

Biurowiec Ericpolu mieszczący się przy ul. Sienkiewicza w Łodzi ma szansę zostać najlepszym budynkiem roku w plebiscycie portalu Bryła. Czy nominacja jest słuszna?

Plebiscyt organizowany jest przez portal bryla.pl - jeden z najpopularniejszych serwisów o architekturze w polskim internecie. Co roku, na jego łamach, wybierany jest najgorszy i najlepszy budynek. W tej pierwszej kategorii - jako Makabryła - nominowana była "stajnia jednorożców", która uplasowała się w połowie stawki - łodzianom jednak udało się obronić honor kolorowego przystanku przesiadkowego. Teraz walczymy o tytuł Bryły Roku, czyli najlepszego budynku roku 2015, a nominowany został mieszczący się przy ul. Sienkiewicza biurowiec Ericpol.

Zobacz też: TOP 6 dowodów na to, że Łódź jest centrum świata [GALERIA ZDJĘĆ]. Gdzie jest łódzki Luwr, a gdzie Manchester?

Łódzki Ericpol walczy o tytuł najlepszego budynku 2015 roku

Ericpol chwalony jest nie tylko za ciekawą architekturę, ale także za funkcjonalność i ekologiczne rozwiązania. - Rzut budynku przypomina kształtem dużą literę X. Takie rozwiązanie pozwoliło doświetlić nawet głębokie partie budynku, a przy okazji umożliwiło otwarcie większości pomieszczeń na widok na sąsiadujący z biurowcem zabytkowy park. Tradycyjny materiał ręcznie formowanej cegły skontrastowano z nowoczesnymi powierzchniami dużych przeszkleń. Aby zabezpieczyć budynek przed nagrzewaniem i utratą temperatury zastosowano szkło ze specjalnymi powłokami niskoemisyjnymi a na zewnątrz budynku zaprojektowano system żaluzji, które automatycznie dostosowują swoje ułożenie do panującego nasłonecznienia i siły wiatru - czytamy opis nominowanego budynku.

Ericpol znalazł się w plebiscycie na najlepszą polską realizację architektoniczną ubiegłego roku pośród takich inwestycji jak m.in. rozbudowa Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, czy Port lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach.

Zgadzacie się z tą nominacją czy macie inne typy? PISZCIE!