Stajnia jednorożców czy latawiec - z czym kojarzy się Wam witrażowy dach?

i

Autor: Emilia Białecka Stajnia jednorożców czy latawiec - z czym kojarzy się Wam witrażowy dach?

Łódzka stajnia jednorożców na V miejscu wśród najbrzydszych obiektów w Polsce. Zgodzicie się?

2016-03-08 10:12

Na dziesięć obiektów łódzka "stajnia jednorożców" znalazła się w połowie stawki wśród najbrzydszych obiektów w Polsce w plebiscycie portalu Bryła - MAKABRYŁA 2015. Zasłużyła?

Portal bryla.pl - jeden z najpopularniejszych serwisów o architekturze w polskim internecie co roku organizuje plebiscyt na najgorszy budynek, czyli... MAKABRYŁĘ. W tej edycji, wśród zgłoszonych obiektów znalazła się również łódzka "stajnia jednorożców", czyli centralny przystanek na trasie W-Z. Mimo, że nie znalazła się na szczycie tej niechlubnej listy, zajęła dość wysokie - piąte  - miejsce. Wyniki pokazują jednak, że otrzymując 727 głosów zebrała w sumie tylko 4 procent wszystkich głosów.

Zobacz też: TOP 6 dowodów na to, że Łódź jest centrum świata [GALERIA ZDJĘĆ]. Gdzie jest łódzki Luwr, a gdzie Manchester?

Stajnia jednorożców najbrzydszym obiektem Łodzi?

Plebiscyt pokazał natomiast, że stajnia jednorożców ma wśród łodzian wielu obrońców. - Bzdura, Łódź nigdy nie odżyła tak jak w ostatnim czasie, a przystanek centrum jest jednym z fajniejszych pomysłów - pisze "fanka Łodzi" pod wynikami plebiscytu. - Jestem obrońcą stacji przesiadkowej w Łodzi. Kto nie widział na żywo, może mieć mieszane uczucia. Konstrukcja robi świetne wrażenie. Jest ładnie, czysto, dużo miejsca - podkreśla jej zalety inny z internautów, który swój głos oddał na "zwycięską" galerię handlową w Kwidzynie.

Przed Łodzią znalazły się jeszcze budynki: rzeźba Fryga w Szczecinie, brama „Zaułek Solny” we Wrocławiu, wyremontowany budynek Prudentiala w Warszawie.

Jak komentują organizatorzy plebiscytu na MAKABRYŁĘ roku 2015, głosy na temat przystanku przesiadkowego są skrajne - ale tak już bywało w historii plebiscytu - jeden obiekt był zgłaszany zarówno do MAKABRYŁY, jak i Bryły Roku - portal rozpoczął przyjmowanie nominacji. Łodzianie, wiecie co robić!