Bogumiłów. Po pijaku wjechał seatem w dwóch chłopców! 13-latek nie żyje

2021-12-05 15:26
Bogumiłów. Po pijaku wjechał w dwóch chłopców! 13-latek nie żyje
Autor: KPP w Sieradzu Pijany kierowca seata uderzył w dwóch chłopców w Bogumiłowie pod Sieradzem. Potrącony 13-latek zmarł w szpitalu

Pijany kierowca uderzył w dwóch chłopców w Bogumiłowie pod Sieradzem. 27-latek jadący seatem leonem stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem i uderzył prosto w 12- i 13-latka, którzy prawidłowo podróżowali rowerami. Starszy z chłopców został przetransportowany w stanie ciężkim do szpitala, gdzie ostatecznie zmarł. Kierowca seata trafił do aresztu.

Bogumiłów. Po pijaku wjechał w dwóch chłopców! 13-latek nie żyje

Pijany kierowca seata wjechał w dwóch chłopców jadących rowerami, wskutek czego jeden z nich - 13-latek - zmarł z powodu obrażeń. Wszystko działo się w Bogumiłowie pod Sieradzem w piątek, 3 grudnia, ok. godz. 15. Prowadzący seta leona 27-latek stracił na łuku drogi panowanie nad samochodem, wskutek czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w dwóch chłopców, którzy prawidłowo jechali rowerami. 13-latek trafił w stanie ciężkim do szpitala, gdzie w nocy z piątku na sobotę lub z soboty na niedzielę ostatecznie zmarł. Policja w Sieradzu nie informuje, czy potrącony 12-latek również odniósł obrażenia. Pijany kierowca seata - nie wiadomo, ile promili alkoholu miał we krwi - trafił do policyjnego aresztu. O dalszych środkach zapobiegawczych wobec 27-latka zdecyduje prokuratura i sąd. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku, znajdując się w stanie nietrzeźwości, kierowcy seata grozi 12 lat więzienia.

Czytaj też: Wypadek wozu straży pożarnej ze Zgierza! Trzech strażaków w szpitalu [ZDJĘCIE]

- Reagujmy kiedy widzimy, że ktoś po spożyciu alkoholu wsiada za kierownice auta. Każda taka osoba jest potencjalnym zabójcą na drodze - apeluje policja w Sieradzu.

Czytaj też: Porażające sceny w łódzkim parku. Rzucają w nich fekaliami i nie tylko. Obrzydliwe!

Czytaj też: Maleńki Olek przestał oddychać. Życie uratowały mu dwie siostrzyczki

Sonda
Czy w Polsce istnieje kultura picia alkoholu?
Miał ponad 2 promile. Jechał autem z wypożyczalni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE