Jeżeli mieszkańcy nie zgłoszą żadnego projektu, pieniądze przeznaczone na osiedla przejdą do puli ogólnomiejskiej

i

Autor: ESKA INFO Łódź Jeżeli mieszkańcy nie zgłoszą żadnego projektu, pieniądze przeznaczone na osiedla przejdą do puli ogólnomiejskiej

Budżet obywatelski dla Łodzi na 2017 rok: Co łączy Julianów, Łagiewniki, Złotno i Mileszki? Aż trudno w to uwierzyć...

2016-04-08 11:47

Julianów, Łagiewniki, Złotno, Mileszki i pięć innych łódzkich osiedli - co je łączy? Aż trudno w to uwierzyć, ale... do tej pory aż 9 osiedli nie złożyło jeszcze wniosków do budżetu obywatelskiego.

Do podziału na osiedla jest 30,5 mln zł z budżetu obywatelskiego, ale jeszcze 9 z 36 osiedli nie złożyło żadnego wniosku - m.in. Julianów, Łagiewniki, Złotno i Mileszki. Wystarczy mieć pomysł a urzędnicy pomogą w wypełnieniu wniosku. - Może nie do wszystkich jeszcze dotarło to, że te pieniądze zostają na osiedlu i że trzeba je wykorzystać - nie tylko na duże inwestycje, ale na zadania tak zwane miękkie, czyli zajęcia rekreacyjne, zakup książek do biblioteki - mówi przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego Bogusław Hubert i ubolewa , że  na  jedenastu osiedlach wniosków jest mniej niż pieniędzy do podziału.

Jeżeli mieszkańcy nie zgłoszą żadnego projektu, pieniądze przeznaczone na osiedla przejdą do puli ogólnomiejskiej. Termin zgłaszania propozycji mija 20 kwietnia.

Zobacz też: Łódź: Na Sikawie zostanie utwardzonych ponad 30 ulic [AUDIO]. Mieszkańcy długo o to walczyli

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie: