Łodzianie chętnie zgłaszają swoje wnioski do budżetu obywatelskiego, nie zawsze są one poważne...

i

Autor: pixabay.com /CC0/422737 Łodzianie chętnie zgłaszają swoje wnioski do budżetu obywatelskiego, nie zawsze są one poważne...

Budżet obywatelski Łodzi: Nie brakuje żartownisiów i paranormalnych wniosków [AUDIO]

2016-03-29 15:56

Największy w Polsce maszt z flagą narodową czy badanie działalności UFO? Łodzianie chętnie zgłaszają swoje wnioski do budżetu obywatelskiego, nie zawsze są one poważne...

Łodzianie coraz chętniej zgłaszają swoje wnioski do budżetu obywatelskiego Łodzi. W każdej edycji pojawiają się także takie, które budzą konsternację. W tym roku pojawiły się już pomysły postawienia pomnika rodziny jednorożców, a także podniebna platforma relaksacyjna ze Star Treka (o czym pisaliśmy jakiś czas temu). Jak oceniają przyjmujący wnioski - żartownisiów nie brakuje. - Ludzie przychodzą z takimi inicjatywami próbując wyśmiać ideę budżetu obywatelskiego - mówi Przemysław Górski ze Stowarzyszenia Topografie. Takim projektem był m.in. projekt 2014 ławek na 2014 rok. - Wnioskodawca sugerował, że z budżetu obywatelskiego można zrobić absurdalny projekt i w bardzo małym parku postawi się bardzo dużo ławek - wspomina.

Zobacz też: Park trampolin w Łodzi. Otwarcie zaplanowano na wiosnę

Wniosek do BO Łodzi o budowę parku ufologiczno-kryptologicznego

Nietypową propozycją z poprzednich edycji BO był także m.in. park ufologiczno-kryptologiczny. - Był to park, który miał prezentować różnego rodzaju aktywność paranormalną. Miały być tutaj i kwestie związane z UFO, i kwestie związane z tajemniczymi istotami - potworami pojawiającymi się na naszym globie, takimi jak yeti, jak potwór z Loch Ness - przypomina Przemysław Górski.

Według odpowiedzialnego za wnioski budżetowe Grzegorza Justyńskiego, ciekawym projektem była natomiast budowa największego w Polsce masztu z flagą narodową. - Pomysł był taki, żeby flaga była widoczna z daleka i żeby - jak napisał wnioskodawca - budziła poczucie dumy narodowej - podaje za przykład.

Jakie szanse na realizację mają kuriozalne projekty? Okazuje się, że całkiem spore - o tym posłuchacie w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha:

Nasi Partnerzy polecają