Rustów: Wypadek w Łódzkiem. Niepełnosprawne dzieci wyleciały z drogi! W akcji LPR i policja [ZDJĘCIA]

i

Autor: KP PSP Kutno Rustów: Wypadek w Łódzkiem. Niepełnosprawne dzieci wyleciały z drogi! W akcji LPR i policja [ZDJĘCIA]

Bus z niepełnosprawnymi dziećmi wyleciał z drogi! Koszmarny wypadek pod Kutnem [ZDJĘCIA]

2021-11-24 15:58

Poważny wypadek we wsi Rustów w powiecie kutnowskim (łódzkie). Bus z niepełnosprawnymi dziećmi i opiekunką wyleciał z drogi wojewódzkiej 702 po zderzeniu z samochodem osobowym. Kobieta trafiła do pobliskiego szpitala za pomocą śmigłowca LPR, podobnie jak czworo dzieci. Na miejscu pracuje policja, nieoficjalnie ustaliliśmy przebieg zdarzenia.

Rustów (łódzkie). Wypadek busa z niepełnosprawnymi dziećmi. W środę (24.11.2021) popołudniu na drodze wojewódzkiej 707 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów: busa przewożącego niepełnosprawne dzieci wraz z opiekunką i samochodu osobowego. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że do zderzenia doszło podczas manewru wyprzedzania: kierowca osobówki miał wymijać prawidłowo jadącego busa, a kiedy ten zaczął skręcać, osobówka wbiła się w jego bok.

Rustów: Wypadek busa z niepełnosprawnymi dziećmi [ZDJĘCIA]

Wypadek w Rustowie. Są ranni. Interweniował LPR

Po wypadku na miejsce wezwano policję i strażaków w KP PSP Kutno. Zanim ktokolwiek dotarł na miejsce, poszkodowani pasażerowie busa: czworo dzieci i ich opiekunka było już poza pojazdem. Podczas ewakuacji z rozbitego busa pomogli świadkowie. Żadnemu z kierowców nic się nie stało. Przy pomocy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala trafiła kobieta - opiekunka dzieci i jedno z jej podopiecznych. Troje pozostałych zostało przetransportowanych karetkami. - Strażacy jeszcze na miejscu rozpoczęli kwalifikowaną pierwsza pomoc - mówi nam mł. bryg. Jędrzej Pawlak z komendy wojewódzkiej państwowej straży pożarnej. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że w najgorszym stanie jest kobieta.  

Droga w miejscu zderzenia (trasa Kutno-Łódź) może przez jakiś czas pozostawać nieprzejezdna. Na miejscu pracuje policja.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?