Łoś w wbiegł na autostradę pod Kutnem

i

Autor: KWP Łódź

Co za tragedia! Łoś w wbiegł na autostradę pod Kutnem. Nie żyje pasażer skody [FOTO]

2020-11-29 11:49

35-letni pasażer skody octavii zginął w wypadku, do którego doszło w sobotę, 28 listopada, na autostradzie A1 w okolicach Kutna. Samochód, którym podróżował wraz z trzema innymi mężczyznami uderzył w biegającego po drodze łosia.

Do zdarzenia doszło około godziny 17.35 na 245 kilometrze trasy. Jadącą w kierunku Łodzi skodą octavią podróżowały cztery osoby. Nagle kierowca samochodu dostrzegł wbiegającego przed maskę auta łosia. Niestety nie zdołał wyhamować ani zmienić toru jazdy i uderzył w zwierzę.

Na miejscu śmierć poniósł siedzący na miejscu pasażera z przodu 35-letni mężczyzna. Kierowcy i pozostałym podróżnym nic się nie stało. Potrącony łoś nie przeżył zderzenia.

Policjanci apelują do kierowców o większą ostrożność na drodze. - Obecna pora roku, zbliżająca się zima, szybciej zapadający zmrok, poranne mgły, a także jazda samochodem pomiędzy lasami jest doskonałą okazją na spotkanie dzikiej zwierzyny np, sarny, dzika czy łosia – mówi Adam Kolasa z łódzkiej policji. - Zwierzęta na drodze mogą pojawiać się nie tylko w nocy, o zmierzchu bądź o świcie, lecz przez całą dobę. Od dróg nie odstrasza ich nawet hałas samochodów, bardzo łatwo wtedy o zdarzenie drogowe. Dostosujmy prędkość do panujących na drodze warunków.

Łoś w wbiegł na autostradę pod Kutnem

i

Autor: KWP Łódź
Śmiertelny wypadek na Jana Pawła II w Łodzi