Koszmar na DK 71 pod Zgierzem

Czołowe zderzenie ciężarówek. 52-letni kierowca nie żyje. Z kabin została kupa złomu

2023-07-26 16:19

Straszny wypadek na drodze krajowej 71. Pod Zgierzem czołowo zderzyły się dwie ciężarówki. Kabiny obu maszyn został dosłownie zmiażdżone. 52-letni kierowca jednego z pojazdów zginął na miejscu, 24-latek z drugiej ciężarówki trafił do szpitala.

Kolonia Brużyca. Śmiertelny wypadek dwóch ciężarówek na DK71 

Do wypadku doszło w środę, 26 lipca, przed godziną 13. Na drodze krajowej 71 w Kolonii Brużycy pod Zgierzem, na mostku nad rzeką Sokołówką, zderzyły się czołowo dwie ciężarówki. Siła zderzenia była ogromna – kabiny obu pojazdów zostały doszczętnie zmiażdżone.

Ze wstępnych ustań wynika, że MAN zjechał na przeciwległy pas wprost pod nadjeżdżającą scanię. Obaj kierowca zostali uwięzieni w rozbitych kabinach, uwalniać musieli ich strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Niestety, 52-letni kierowca scanii zginął na miejscu.

Drugi mężczyzna, 24-letni kierowca Mana, w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Przy okazji policjanci ze Zgierza proszą osoby, które były świadkiem tego zdarzenia, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zgierzu pod nr tel. 47 8425 200 lub 47 8425 201.

Droga krajowa 71 jest całkowicie zablokowana. Wyznaczono objazdy drogami lokalnymi od Aleksandrowa Łódzkiego i od Zgierza. Utrudnienia potrwają do późnego popołudnia, a nawet wieczora.

Tutaj zginęła Ola
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany