Czołowy strzelec II ligi nowym zawodnikiem Widzewa. Karol Czubak podpisał dwuletni kontrakt

2020-08-13 14:41 Dariusz Kucharski
Karol Czubak piłkarzem Widzewa
Autor: widzew.com

Ma zaledwie 20 lat, a za sobą bardzo udany premierowy sezon na centralnym szczeblu piłkarskim. W zakończonych kilka tygodni temu rozgrywkach II ligi zdobył 18 bramek i zaliczył 4 asysty. Nic dziwnego, że Karolem Czubakiem, napastnikiem Bytovii Bytów zainteresowały się silniejsze kluby. Choć przebierał w ofertach, to wybrał Widzew, który z bólem, ale jednak zapewnił sobie awans na zaplecze ekstraklasy. Dziś (13.08) piłkarz podpisał z czterokrotnym mistrzem Polski dwuletni kontrakt.

- Czuję ogromne emocje związane z dołączeniem do Widzewa Łódź – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną internetową łódzkiego klubu. - Pamiętam swój mecz w „Sercu Łodzi”, kiedy kibice ponieśli gospodarzy do zdobywania kolejnych bramek, dali im podwójną moc. Cieszę się, że będę mógł dla nich grać. Chcę wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie i zostać ważną postacią zespołu.

Młody napastnik, nim trafił rok temu do II ligi, grał w Jantarze Ustka, który występował dwie klasy niżej. Tam w jednym sezonie strzelił aż 46 bramek. Ten imponujący wynik sprawił, że zainteresowała się nim Bytovia. Dobre występy w tym klubie zaowocowały z kolei powołaniem przez selekcjonera Jacka Magierę do reprezentacji Polski do lat 20.
Teraz swój talent będzie mógł prezentować już na boiskach I ligi.
Niewykluczone, że jeszcze dziś Widzew sfinalizuje kolejne transfery.

Bajecznie drogi zegarek Roberta Lewandowskiego. Kosztuje fortunę! | Futbologia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.