Do Łodzi nadciąga burzowy armagedon! Pomarańczowy alert IMGW: może zrobić się niebezpiecznie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. skeeze

Do Łodzi nadciąga burzowy armagedon! Pomarańczowy alert IMGW: może zrobić się niebezpiecznie

2021-06-22 9:45

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi ostrzega przed burzą, która zbliża się do województwa łódzkiego. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenie II stopnia przed gwałtownymi burzami z gradem. Pomarańczowy alert obowiązuje od dziś (22.06.2021) od godziny 12:00. Gdzie jest burza w danym czasie? Pokazują to m.in. radary burzowe, o których piszemy w tym materiale. Sprawdźcie też, jakie numery alarmowe mogą się przydać.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie II stopnia, z którego wynika, że do Łodzi i regionu nadciąga burza. Spodziewać się jej możemy od dzisiejszego (22.06) popołudnia do północy. Meteorolodzy szacują, że podczas burzy miejscami może spaść do 50 mm deszczu. Miejscami pojawić się może grad. Gwałtownej ulewie może towarzyszyć także silny wiatr, który w porywach może powiać nawet do 90 km/h. IMGW szacuje prawdopodobieństwo wystąpienia burzy na 85%.

Wielkie sprzątanie po pożarze w Nowej Białej

Gdzie jest burza?

To, gdzie jest burza w danym momencie możecie sprawdzić na dostępnych w internecie stronach z radarami burzowymi. Specjalnie dla Was zrobiliśmy materiał: Gdzie jest burza w woj. łódzkim? Te radary burzowe i mapy to pokażą! [LISTA]

Oto numery, które mogą się przydać w sytuacji kryzysowej!

Silny wiatr, ulewy, burze - takie sytuacja pogodowa niosą za sobą niebezpieczeństwa. Podajemy zatem telefony do służb, które są w gotowości w przypadku: zerwania linii energetycznych (PGE), silnych opadów śniegu (WGK), połamanych drzew i konarów blokujących drogi (PSP), uszkodzonych drzew w parkach i na zieleńcach (ZZM) oraz innych niebezpiecznych zdarzeń (policja, Straż Pożarna, WZKiB).

  • Policja i Straż Pożarna - tel. alarmowe 998, 997, 112
  • Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi - (42) 638 49 49
  • Wydział Gospodarki Komunalnej UMŁ - (42) 638 54 53 oraz 638 49 22
  • Zarząd Zieleni Miejskiej - (42) 632 13 835. PGE - 991

PRZECZYTAJ TEŻ: Pożar auta pod Strykowem: przewoził ponad 100 butli gazowych. Zaczęły wybuchać, jedna po drugiej [FOTO]

Nasi Partnerzy polecają