Dobroń. Wiózł po pijanemu dwóch 13-latków. Jechał za szybko...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. StockSnap

Łódzkie. Wiózł po pijanemu dwóch 13-latków. Jechał za szybko...

2021-05-11 8:43

Przekroczył dozwoloną prędkość o 34 kilometry na godzinę i właśnie przez to został zatrzymany przez drogówkę. Wówczas okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu dużo więcej. Nie dość, że 37-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kółko, to badanie alkomatem wykazało, że nie jest do końca trzeźwy, a na dodatek naraził na niebezpieczeństwo dwóch 13-latków, którzy z nim podróżowali.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości Dobroń niedaleko Pabianic. Policjanci zauważyli auto, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość i zatrzymali go do kontroli. - W trakcie rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało niespełna promil alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało, policjanci ustalili, że kierujący ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Zachowanie 37-latka było skrajnie nieodpowiedzialne. Naraził na niebezpieczeństwo nie tylko uczestników ruchu drogowego, ale również podróżujących małoletniego syna i jego kolegę. 13-latkowie jechali wraz z mężczyzną aby łowić ryby w Dobroniu - opisuje policja.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Zostawił w aucie kilkaset tysięcy złotych. Kiedy wrócił, pieniędzy już nie było. Miał więcej szczęścia niż rozumu!

Zuchwały napad na stację paliw pod Myślenicami

Policjanci przekazali chłopców pod opiekę dziadka jednego z nich. Volkswagen passat, którym podróżowała cała trójka, został odholowany na parking strzeżony. Mieszkaniec Pabianic nie uniknie odpowiedzialności karnej. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Nasi Partnerzy polecają