Dobryń. Ona wpadła do rowu, on przyjechał jej pomóc. Oboje z promilami...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. WerbeFabrik /zdjęcie ilustracyjne

Dobryń. Ona wpadła do rowu, on przyjechał jej pomóc. Oboje z promilami...

2022-06-13 14:06

Do policyjnego aresztu trafił 47-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta, którzy wsiedli za kółko z promilami. Mężczyzna przyjechał po znajomą po tym, jak ta wpadła autem do rowu. Teraz obojgu grozi kara nawet do 2 lat za kratkami.

Zdarzenie miało miejsce 10 czerwca 2022 roku około godziny 1.00 w nocy. Pabianiccy policjanci przejeżdżając przez Dobroń zauważyli w przydrożnym rowie volkswagena golfa. W pojeździe nikogo nie było. Już kilkadziesiąt metrów dalej funkcjonariusze zauważyli zaparkowane renault. W samochodzie siedział mężczyzna – kierowca, a obok niego 31-letnia mieszkanka Łasku. Szybko okazało się, że kobieta jadąc golfem straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Aby udzielić jej pomocy przyjechał jej 47-letni znajomy.

ZOBACZ TEŻ: Kamień. Pijany 30-latek nie wyrobił na zakręcie. Z BMW nic nie zostało... [FOTO]

"W całej historii nie było by nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, ze oboje byli nietrzeźwi. Kobieta miała w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, a jej partner ponad promil. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości - opisuje podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

Teraz obojgu grozi kara do 2 lat więzienia.

CZYTAJ: Łódź. Policjant poszedł z rodziną do kina, zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Rozpędzony rowerzysta potrącił dziewczynkę
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?