Pabianice. Poszukiwany przestępca zabarykadował się w domu. W akcji kontrterroryści i negocjatorzy! [FOTO]

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Pabianice. Poszukiwany przestępca zabarykadował się w domu. W akcji kontrterroryści i negocjatorzy! [FOTO]

2022-03-01 9:29

Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się w poniedziałek (28.02.2022 r.) na ul. Pułaskiego w Pabianicach. Poszukiwany listem gończym 24-latek zabarykadował się w mieszkaniu. Do akcji wkroczyli policyjni kontrterroryści i negocjatorzy.

Do mieszkania, w którym - jak wynikało z wcześniejszych informacji - miał przebywać poszukiwany mężczyzna, policja zapukała w poniedziałek (28.02) przed południem. Było to mieszkanie matki 24-letniego przestępcy. Informacje potwierdziły się, mężczyzna był w środku i kiedy tylko zorientował się, że przyszła po niego policja, zabarykadował się w domu, nie chciał wypuścić rodziny. Wówczas dowodzący akcją komendant podjął decyzję o wsparciu w działaniach policjantów z Samodzielnego Pododdziału Konterrorystycznego Policji z Łodzi oraz policyjnego negocjatora.

PRZECZYTAJ TEŻ: Strzały w Zagórzu pod Rawą Mazowiecką. Pocisk utkwił w ścianie pokoju, gdzie spała 3-osobowa rodzina

Fałszywi policjanci ukradli milion. Muszą oddać pieniądze swoim ofiarom

"Poszukiwany wypuścił z mieszkania przetrzymywane osoby, jednak nie chciał opuścić pomieszczeń krzycząc, że odbierze sobie życie. Działania były natychmiastowe. Policjanci weszli do mieszkania siłowo i obezwładnili poszukiwanego" - informuje podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

Zatrzymany 24-latek trafił do aresztu. Młody mężczyzna poszukiwany był listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Pabianicach oraz trzema zarządzeniami wydanymi przez Sąd Rejonowy w Pabianicach, celem odbycia kary pozbawienia wolności między innymi za przestępstwo kradzieży rozbójniczej.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany