Dwie pijane 13-latki w centrum Tomaszowa Maz. Alkohol podała im matka!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. WerbeFabrik /zdjęcie ilustracyjne

Dwie pijane 13-latki w centrum Tomaszowa. Alkohol podała im... własna matka!

2021-11-29 12:23

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 52-latkę, która podała swoim 13-letnim córkom alkohol. Policję wezwał starszy brat dziewczynek. Teraz nieodpowiedzialnej matce grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Tuż przed północą w sobotę (27 listopada) dyżurny tomaszowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny zaniepokojonego stanem zdrowia swojej o kilka lat młodszej siostry. "W jego ocenie, przyprowadzona do domu przez matkę 13-latka była pijana. Na miejsce interwencji w kamienicy w centrum Tomaszowa Mazowieckiego natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali 22-letniego zgłaszającego oraz jego 52-letnią matkę. Kobieta była nietrzeźwa, badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W mieszkaniu przebywała jej 13-letnia córka, również nietrzeźwa. Policjanci ustalili, że druga z córek przebywała u sąsiadki, u której matka piła alkohol. Przyprowadzili dziewczynkę i poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że ona także była pod wpływem alkoholu" - opisuje st.asp. Grzegorz Stasiak z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.11.2021

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy uznali, że dziewczynki i ich matka nie wymagają hospitalizacji. Mundurowi ustalili, że alkohol nieletnim podała ich matka. "Kobieta kupiła wino i udostępniając je córkom nakłoniła je do jego spożycia. Tym samym 52-latka popełniła przestępstwo, co dało podstawy do jej zatrzymania w policyjnym areszcie. Nastolatki zostały pod opieką rodziny" - informuje policjant.

Nieodpowiedzialna 52-latka, po wytrzeźwieniu, usłyszała zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i rozpijania swoich małoletnich córek, za co grozi jej kara nawet do 2 lat więzienia.

Sonda
Ile miałeś lat, gdy spróbowałeś alkoholu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE