Dwie pijane 13-latki w centrum Tomaszowa Maz. Alkohol podała im matka!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. WerbeFabrik /zdjęcie ilustracyjne

Dwie pijane 13-latki w centrum Tomaszowa. Alkohol podała im... własna matka!

2021-11-29 12:23

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 52-latkę, która podała swoim 13-letnim córkom alkohol. Policję wezwał starszy brat dziewczynek. Teraz nieodpowiedzialnej matce grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Tuż przed północą w sobotę (27 listopada) dyżurny tomaszowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny zaniepokojonego stanem zdrowia swojej o kilka lat młodszej siostry. "W jego ocenie, przyprowadzona do domu przez matkę 13-latka była pijana. Na miejsce interwencji w kamienicy w centrum Tomaszowa Mazowieckiego natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali 22-letniego zgłaszającego oraz jego 52-letnią matkę. Kobieta była nietrzeźwa, badanie alkomatem wykazało, że miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W mieszkaniu przebywała jej 13-letnia córka, również nietrzeźwa. Policjanci ustalili, że druga z córek przebywała u sąsiadki, u której matka piła alkohol. Przyprowadzili dziewczynkę i poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że ona także była pod wpływem alkoholu" - opisuje st.asp. Grzegorz Stasiak z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 26.11.2021

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy uznali, że dziewczynki i ich matka nie wymagają hospitalizacji. Mundurowi ustalili, że alkohol nieletnim podała ich matka. "Kobieta kupiła wino i udostępniając je córkom nakłoniła je do jego spożycia. Tym samym 52-latka popełniła przestępstwo, co dało podstawy do jej zatrzymania w policyjnym areszcie. Nastolatki zostały pod opieką rodziny" - informuje policjant.

Nieodpowiedzialna 52-latka, po wytrzeźwieniu, usłyszała zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i rozpijania swoich małoletnich córek, za co grozi jej kara nawet do 2 lat więzienia.

Sonda
Ile miałeś lat, gdy spróbowałeś alkoholu?
Nasi Partnerzy polecają