Strzały w Zagórzu pod Rawą Mazowiecką. Pocisk utkwił w ścianie pokoju, gdzie spała 3-osobowa rodzina

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Fachdozent /zdjęcie ilustracyjne

Strzały w Zagórzu pod Rawą Mazowiecką. Pocisk utkwił w ścianie pokoju, gdzie spała 3-osobowa rodzina

2022-02-24 15:10

Niebezpieczna sytuacja w Zagórzu pod Rawą Mazowiecką (woj. łódzkie). W nocy z 20 na 21 lutego doszło tam do przestrzelenia ściany budynku mieszkalnego. Pocisk utkwił w ścianie pokoju, gdzie spała 3-osobowa rodzina. Policjanci z rawskiej komendy przez wiele godzin pracowali w rejonie tego miejsca. Śledztwo trwa.

W nocy z 20 na 21 lutego 2022 roku dyżurny rawskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Rawa Mazowiecka doszło do przestrzelenia ściany budynku mieszkalnego. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów. "Tam, w drewnianej ścianie wewnątrz domu, ujawnili pocisk. Przebił się on przez ścianę budynku i wbił w przeciwległą ścianę pokoju. W pomieszczeniu w tym czasie spała trzyosobowa rodzina. Na szczęście domownikom nic się nie stało. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca oraz zabezpieczyli pocisk do badań, na podstawie, których będzie można wskazać rodzaj broni z jakiej strzelano. Dokonali penetracji terenu nie ujawniając sprawców" - podaje mł. asp. Agata Krawczyk z rawskiej policji.

Artur R. nie przyznaje się do zabójstwa psycholog z rzeszowskiego więzienia

Od rana policjanci przeszukiwali pobliskie tereny, by odnaleźć miejsce, z którego mógł zostać oddany strzał. Funkcjonariusze przesłuchiwali świadków i rozpytywali sąsiadów.

"Na jednej z pobliskich posesji należącej do 62-letniego mężczyzny policjanci znaleźli pomieszczenie gospodarcze, w którym na ścianach wisiało kilkadziesiąt sztuk różnych jednostek broni. 62-letni właściciel posesji oświadczył, że od ponad 40 lat gromadził te znaleziska militarne, jednak nie wykorzystywał ich do strzelania. Na miejsce przybyli biegli z laboratorium kryminalistycznego z zakresu badań nad bronią i balistyką oraz z zakresu materiałów i urządzeń wybuchowych, a także grupa minersko-pirotechniczna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Kryminalni z rawskiej komendy zabezpieczyli znalezioną broń pneumatyczną do przeprowadzenia ekspertyzy. Do badań trafiła również broń myśliwska należącą do jednego z myśliwych mieszkającego w pobliżu miejsca zdarzenia, aby na podstawie badań ustalić czy to z niej został wystrzelony pocisk, który trafił w dom" - dodaje policjantka.

Kryminalni z rawskiej komendy zabezpieczyli znalezioną broń pneumatyczną do przeprowadzenia ekspertyzy

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Policja szuka sprawcy!

Policjanci proszą o zgłaszanie się wszystkich osób, które posiadają informacje o osobach lub pojazdach, które były widziane w okolicy Zagórza w gminie Rawa Mazowiecka w nocy z 20 na 21 lutego 2022 roku. Zgłoszenia można dokonać dzwoniąc do Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej pod nr telefonu 47 843-31-00 lub pod numerem alarmowym 112.

Za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie we własnym domu?