Akcja saperów w centrum Rawy Mazowieckiej!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Akcja saperów w centrum Rawy Mazowieckiej!

2022-02-22 13:48

Na terenie placu kościelnego w Rawie Mazowieckiej, podczas prac ogrodniczych, znaleziono pocisk artyleryjski. O niebezpiecznej pozostałości z czasów wojny został powiadomiony dyżurny rawskiej komendy policji. Wkrótce na miejsce przyjechali saperzy.

Do niebezpiecznego odkrycia doszło w miniony poniedziałek (21 lutego). Na niebezpieczne znalezisko na terenie placu kościelnego w Rawie Mazowieckiej natrafili mężczyźni, którzy wykonywali prace w ogrodzie przy kościele. "Osoby te zauważyły przedmiot przypominający pocisk. O tym fakcie został powiadomiony dyżurny rawskiej komendy, który skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli pocisk artyleryjski ostrogłowicowy. Następnego dnia saperzy zabrali znalezisko do neutralizacji na poligon" - informuje mł. asp. Agata Krawczyk z rawskiej policji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódź. Przy zajezdni Chocianowice wybiło... źródło [WIDEO]

Zniszczone groby na Powązkach Wojskowych
Akcja saperów w centrum Rawy Mazowieckiej!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Policja apeluje, by w podobnych przypadkach zachować szczególną ostrożność.

"Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych" - czytamy w komunikacie.

Sonda
Czy interesujesz się historią?