Utrudnienia w obsłudze klienta w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Wszystko przez zmiany w dowodach osobistych

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne Utrudnienia w obsłudze klienta w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Wszystko przez zmiany w dowodach osobistych

Dowód osobisty z odciskiem palca. Gdzie wyrobić dowód w Łodzi?

2021-09-30 23:05

Od 8 listopada wszystkie dowody osobiste będą, podobnie jak paszporty, zawierały nasze linie papilarne. Ich wydawanie wiąże się z reorganizacją urzędu dla mieszkańców.

Zmiany w dowodach osobistych wprowadzone przez rząd oznaczają zmiany w łódzkim magistracie. Nowy dokument będzie zawierał nasze dane telemetryczne, czyli linie papilarne, dlatego do urzędu trafiło 40 urządzeń, które będą je skanowały. Druga zmiana to dostosowanie punktów obsługi mieszkańców do nowych zadań, dlatego też 1 października przy ul. Smugowej zostanie otwarte centrum ds. dowodów osobistych. Zamknięte natomiast zostaną dwa punkty, które nie gwarantują usług odpowiedniej jakości. - Nasze działania to ewolucja, a nie rewolucja. Nowe obiekty są wyposażone w klimatyzację, pozbawione barier architektonicznych, mają windy i zapewniają komfort mieszkańcom - mówi Jarosław Chwiałkowski, dyrektor Departamentu Obsługi i Administracji.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do kardiologa?

Jak podaje magistrat, centra przy ul. Zachodniej 47 i al. Politechniki 32 będą w najbliższym czasie wygaszane, ale ciągle będzie można odebrać w nich dowody, które zostały zamówione przed 1 października.

Łódź: wnioski o dowód tylko osobiście

Ostatnia ważna zmiana to sposób składania wniosków o dowód osobisty. Przez konieczność skanowania linii papilarnych nie można już złożyć wniosku online i trzeba zrobić to osobiście w jednym z czterech punktów w Łodzi.

Gdzie wyrobić dowód w Łodzi od 1 października?

  • Smugowa 26A i 30/32: Bałuty – lokalizacja główna, w której realizowane będą wszystkie dotychczasowe zadania Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów oraz sprawy z zakresu ewidencji ludności i dowodów osobistych,
  • Piotrkowska 110: Centrum Kontaktu z Mieszkańcami Śródmieście; sprawy z zakresu ewidencji ludności i dowodów osobistych,
  • Krzemieniecka 2B: Polesie; sprawy z zakresu ewidencji ludności i dowodów osobistych,
  • Piłsudskiego 100: Widzew; sprawy z zakresu ewidencji ludności i dowodów osobistych.

Na wizytę ws. wyrobienia dowodu osobistego można umówić się telefonicznie: 42 638-44-44 lub online: na stronie wizyty.uml.lodz.pl wybieramy Wydział Spraw Obywatelskich, zaznaczamy interesującą nas lokalizację, a następnie wybieramy usługę oraz termin wizyty.