DRAMAT psa w centrum miasta. Właściciel zrzucił go ze skarpy, a później przyduszał

i

Autor: pixabay.com fot. katja, CC0

DRAMAT psa w centrum miasta. Właściciel zrzucił go ze skarpy, a później przyduszał

2019-09-12 19:50

Zarzut znęcania się nad zwierzęciem usłyszał 50-latek, który w centrum Wielunia był agresywny w stosunku do swojego psa. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.

Godną naśladowania postawą obywatelską wykazało się sześcioro mieszkańców powiatu wieluńskiego w wieku od 15 do 19 lat, którzy widząc przemoc powiadomili policję. Do zdarzenia doszło 10 września po godz.18.00 w rejonie placu rekreacyjnego w Wieluniu. Dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem.

Z relacji świadków wynikał, że mężczyzna zrzucił psa ze skarpy na betonowe podłoże, a następnie przyciskał go z całej siły do swojego ramienia narażając zwierzę na ból i cierpienie.

CZYTAJ: Prezydentowi Sieradza za POTRĄCENIE STARUSZKI i UCIECZKĘ zabrano prawo jazdy

- Sprawcą tego czynu był 50-letni mężczyzna. Dzięki właściwej reakcji młodych ludzi, zwierzę uniknęło dalszego cierpienia. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do zarzucanego mu czynu - informuje policja.

ZOBACZ: Strzelił koledze z broni w głowę. Nie było co zbierać. KOSZMAR w Łódzkiem

Policja przypomina, że zwierzęta również są pod ochroną prawa. Widząc przemoc i brutalność wobec zwierząt należy zareagować. Gdy sami nie możemy pomóc, informujmy o takich przypadkach służby miejskie dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany