Dramatyczna akcja w Wójcinie. Policjanci ratowali 30-latka, który zasłabł na ulicy. Mężczyzna NIE ODDYCHAŁ

i

Autor: BE /archiwum

Dramatyczna akcja w Wójcinie. Policjanci ratowali 30-latka, który zasłabł na ulicy. Mężczyzna NIE ODDYCHAŁ

2021-04-14 10:27

Dramatyczna akcja w miejscowości Wójcin w gminie Paradyż (woj. łódzkie). 30-letni mężczyzna zasłabł na ulicy i przestał oddychać. Na miejsce skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze reanimowali mężczyznę aż do przybycia pogotowia. Dzięki szybkiej interwencji mężczyznę udało się uratować.

Do dramatycznych wydarzeń doszło we wtorek (13 kwietnia) około godziny 10 rano w miejscowości Wójcin. Opoczyńska policja otrzymała zgłoszenie, że na ulicy zasłabł młody mężczyzna, który według relacji świadków nie oddychał. Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci z paradyskiego komisariatu policji. - W tym dniu służbę, pełnił doświadczony partol policjantów asp. Piotr Laskowski oraz sierż. Ewelina Bogusławska. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. 30-letni mężczyzna leżał na ziemi, nie dawał oznak życia, nie oddychał. Nie było także wyczuwalne u niego tętno. Mundurowi rozpoczęli dramatyczną walkę o życie 30-latka. Dzięki swojemu doświadczeniu, doskonale wiedzieli, co mają w takiej sytuacji robić. Ocenili stan pacjenta następnie asp. Laskowski wspólnie z sierż. Eweliną Bogusławską, przystąpił do reanimacji 30-latka - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

CZYTAJ TEŻ: Nie było wolnej karetki, wysłano śmigłowiec LPR. Odleciał BEZ PACJENTA. Dramatyczna akcja na ulicy w Łowiczu

Policjant uratował 2-miesięcznego chłopca

Po kilku minutach udało się przywrócić oddech mężczyźnie, choć nadal nie odzyskał przytomności. Policjanci w oczekiwaniu na zespół ratowników medycznych, ułożyli poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, wciąż monitorując jego oddech.

Po chwili na miejscu byli już ratownicy medyczni ze Szpitala Powiatowego w Opocznie, którzy zaopiekowali się pacjentem i przewieźli go do placówki medycznej pod opiekę specjalistów.

CZYTAJ: Awaria w pabianickim szpitalu: KOŃCZYŁ SIĘ TLEN dla chorych na COVID-19. Policja eskortowała cysternę aż ze Śląska! [WIDEO]

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy
Nasi Partnerzy polecają