Dzień Strażaka w Manufakturze

i

Autor: Nella Krysztofowicz Dzień Strażaka w Manufakturze

Dzień Strażaka na Rynku Manufaktury

2016-05-07 19:16

Na Rynku Manufaktury można zobaczyć prawdziwy wóz strażacki, pokazy grup ratowniczych, a także wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Wszystko z okazji Dnia Strażaka.

Na Rynku Manufaktury można spotkać zarówno doświadczonych strażaków jak i tych, którzy dopiero wstąpili w szeregi. Z okazji ich święta przygotowano liczne atrakcje dla mieszkańców Łodzi, mówi strażak Adam Piątkowski

"Każdemu dziecku do twarzy jest w hełmie, zapraszamy młodych i starszych żeby weszli w nasze strażackie szeregi. Staram się pokazać jak wygląda nasza praca, czym się zajmujemy i że to może być fajne i można to robić czysto hobbystycznie. Mieszkańcy mogą skorzystać z ciekawych atrakcji jak chociażby pokazy grup ratowniczo-poszukiwawczych".

Długie kolejki ustawiały się przed prawdziwym wozem strażackim do którego wsiadali głównie najmłodsi fani straży pożarnej.

"Fajnie jest, zobaczyliśmy wóz strażacki i sprzęt, którym prawdziwi strażacy gaszą pożary! Tutaj jest bardzo dużo atrakcji, zawsze marzyłem by zostać strażakiem, dlatego tutaj jestem z mamą i tatą".

Obchody dnia strażaka w Manufakturze zakończą się o godzinie 20.