Jak dojechać na Festiwal Światła 2022? Oto, jak jeżdżą tramwaje i autobusy MPK Łódź oraz specjalna linia!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. quinntheislander /zdjęcie ilustracyjne

Część ulic będzie zamknięta!

Jak dojechać na Festiwal Światła 2022? Oto, jak jeżdżą tramwaje i autobusy MPK Łódź oraz specjalna linia!

2022-09-23 13:19

Festiwal Światła 2022. W tym materiale znajdziecie informacje o tym, jak w czasie Festiwalu Światła 2022 w Łodzi jeździ komunikacja miejska oraz specjalna festiwalowa linia. Oto szczegóły!

Łódź. Jak dojechać na Festiwal Światła 2022?

Łódzki magistrat zachęca, by na Festiwal Światła 2022 wybrać się komunikacją miejską. Ze względu na szereg zamkniętych w centrum Łodzi ulic, może się ona okazać najskuteczniejsza. Przypomnijmy, że w każdy festiwalowy dzień (piątek, sobota i niedziela) w godz. 17 – 1 zamknięty dla ruchu będzie obszar centrum miasta, pomiędzy Piłsudskiego, Kościuszki, Jaracza i Rewolucji 1905 r. oraz ul. Uniwersyteckiej. Najbliżej festiwalowych atrakcji dostępny będzie dla samochodów podziemny parking dworca Łódź Fabryczna. Dojazd do niego możliwy będzie bez zmian z al. Rodziny Scheiblerów od Narutowicza i Tuwima oraz z al. Rodziny Grohmanów. KONIECZNIE ZOBACZ: Festiwal Światła 2022 w Łodzi. Od piątku te ulice będą zamknięte! [INFO]

Festiwal Światła 2022. Kursowanie komunikacji miejskiej wydłużone

W weekend, kiedy w Łodzi odbywa się Festiwal Światła (23-25 września 2022) komunikacja miejska będzie wzmocniona, a jej kursowanie będzie wydłużone do godzin nocnych, aby zapewnić łatwy dojazd i powroty do domu. Linie 2A, 3B, 4, 10A, 10B, 11, 12, 18, 57, 80C, 83, Z1 i Z13 kursować będą do godz. 0:30 (ostatnie odjazdy o tej godzinie z centrum miasta). Ponadto przez cały weekend, w godzinach 17-1, kursować będzie linia 18.

SPRAWDŹ: Festiwal Światła 2022 w Łodzi w pigułce! Gdzie mappingi, projekcje, instalacje, koncerty? [INFO]

Specjalna linia autobusowa na Festiwal Światła 2022

Uruchomiona zostanie również specjalna linia autobusowa 151, która kursować będzie wokół terenu Festiwalu Światła 2022, zapewniając wygodny przejazd pomiędzy festiwalowymi atrakcjami. Numeracja linii nawiązuje do dawnego oznaczenia autobusowych linii nocnych, a to ze względu na tabor, który się na niej pojawi. W festiwalowych okolicznościach przejedziemy się zabytkowymi autobusami z dawnych lat. Ponadto podczas festiwalu światła w sobotę i niedzielę wydłużone zostanie do godzin wieczornych funkcjonowanie Łódzkie Linii Turystycznej 0 kursującej na trasie Retkinia – Piotrkowska Centrum – Plac Niepodległości. Na festiwal możemy dojechać przedwojennym tramwajem typu Sanok, czerwonym składem wagonów 5N z lat 60 czy rozświetlonym wagonem „Imprezowym” MPK Łódź.

ZOBACZ TEŻ: Koncerty na Festiwalu Światła 2022. Kiedy i kto wystąpi?

Czy MiłyPan znów pobił Smolastego? Zobacz jak RAPUJE "Duże oczy" tylko w VOX FM
Sonda
Wybierasz się na Festiwal Światła w tym roku?