Koncerty na Festiwalu Światła 2022. Kiedy i kto wystąpi?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Pexels /zdjęcie ilustracyjne

Będzie się działo!

Koncerty na Festiwalu Światła 2022. Kiedy i kto wystąpi?

2022-09-05 12:17

Festiwal Światła 2022 w Łodzi zbliża się wielkimi krokami. Oprócz mappingów i świetlnych instalacji, atrakcją będą koncerty. Kto wystąpi na scenie Light Move Festival 2022? Szczegóły w materiale.

Festiwal Światła 2022 w Łodzi zawita w dniach 23-25 września. Będzie to już 12. edycja tej imprezy. Tematem przewodnim Light Move Festival 2022 będzie "Przebudzenie". Festiwalowe atrakcje jak zawsze będą koncentrować się na ulicy Piotrkowskiej, ale Festiwal Światła zawita też do łódzkich parków, zabytków oraz Nowego Centrum Łodzi. Oprócz mappingów i świetlnych instalacji, będą spotkania z twórcami i specjalistami, a także koncerty. Jak zapowiadają organizatorzy, na festiwalowej scenie zobaczymy i usłyszymy takich artystów jak m.in. Ania Karwan, Piotr Rogucki, KIWI i Magda Kumorek z REBEL BABEL Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, a także Heima, Sonic Trip oraz kilka bardziej kameralnych propozycji. Poniżej znajdziecie bardziej szczegółową rozpiskę.

Łódź. Festiwal Światła 2022 - koncerty:

Koncerty na placu Dąbrowskiego

  • W piątek (23 września) na placu Dąbrowskiego wystąpią zespoły The Bullseyes i Heima. The Bullseyes to duet z wielkopolskiego Leszna, charakteryzujący się rockowym brzmieniem i punkowym duchem. Heima natomiast jest propozycją dla wielbicieli bardziej nastrojowych brzmień. Ten łódzki zespół łączy siłę głosu z klimatycznymi partiami gitarowymi i brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną.
  • W sobotę (24 września) na placu przed Teatrem Wielkim w Łodzi zagości żywiołowy REBEL BABEL pod batutą Łukasza L.U.C Rostkowskiego z gościnnym udziałem Ani Karwan, KIWI, Magdy Kumorek i Piotra Roguckiego.
  • W niedzielę (25 września) w świetlnej oprawie wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, proponując przybyłym na plac Dąbrowskiego łodzianom połączenie tradycji z nowoczesnością.

Tu znajdziecie więcej informacji o tegorocznym Festiwalu Światła w Łodzi<<

Impreza z Sonic Trip w EC1

Inny klimat muzyczny panować będzie w EC1. Przez trzy festiwalowe dni o klubowe emocje zadba tam Sonic Trip, kultowa łódzka grupa grająca drum and bass, założona i prowadzona przez Nobisa i ExWookiego.

Muzyka na Piotrkowskiej

Na Piotrkowskiej z okien kamienic popłyną dźwięki w formule live act, podczas których muzyka elektroniczna wzbogacona zostanie improwizowanym występem na żywo. DJ-e: Arkadiusz Zwoliński, Łukasz Szpoton i Sławomir Florkowski połączą siły ze skrzypkiem Michałem Matuszewskim oraz saksofonistami: Markiem Maciejewskim, Krzysztofem Śliwińskim i Pawłem Noszczyńskim.

CZYTAJ TEŻ: Symbol "Społem" powraca na Central. Kiedy znów będzie można podziwiać kultowy neon?

Na jednym z balkonów kamienic przy Piotrkowskiej wystąpią bracia Steczkowie. Paweł jest kompozytorem, producentem i multiinstrumentalistą. Piotr gra na skrzypcach i fletach. Wspólnie – łącząc jazz, film music i world music – wypracowali własny artystyczny i oryginalny styl.

The Voice of Poland 13: Justyna Steczkowska cała we łzach!
Sonda
Wybierasz się na Festiwal Światła w tym roku?