Symbol Społem powraca na Central. Kiedy znów będzie można podziwiać kultowy neon?

i

Autor: UMŁ

Symbol "Społem" powraca na Central. Kiedy znów będzie można podziwiać kultowy neon?

2022-09-01 14:38

Kultowy neon przedstawiający rozbierającą i ubierającą się parę powraca na elewację Centralu. Symbol "Społem" ma się pojawić w związku z 50-leciem Centralu.

Central otwarto 29 sierpnia 1972 r. i już na samym początku na jego ścianach pojawiły się dwa neony. Od strony ul. Piotrkowskiej znajdował się symbol „Społem”, a od al. Mickiewicza – para. Niestety, z biegiem lat konstrukcje całkowicie się zużyły, dlatego trzeba było je zdjąć.

"Ubolewam, że przez lata tych neonów nie było. Nasi klienci chętnie wracali do dawnych wspomnień i mówili, że Central kojarzy im się właśnie z rozbierającą się parą, za którą tęsknią. Teraz spełniamy to długo wyczekiwane marzenie" – mówi Wiesława Kołek, prezes SDH Central.

ZOBACZ TEŻ: Nowy neon w Łodzi! Gdzie świeci mewa?

Neon zostanie odtworzony w oparciu o oryginalny projekt sprzed lat. "Forma i rozmiary zostaną zachowane, ale konstrukcja będzie odpowiadać dzisiejszym czasom. Ma być nowocześnie" - podaje łódzki magistrat.

Neon na Centralu ma się pojawić pod koniec września. Przypomnijmy, że 29 sierpnia 2022 r. Central obchodził swoje 50-lecie.

Nocna prohibicja w Warszawie. Aktywiści chcą zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22
Sonda
Lubisz neony?