Festiwal Światła 2022 w Łodzi. Znamy pierwsze szczegóły!

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Festiwal Światła 2022 w Łodzi. Data i pierwsze szczegóły!

2022-06-22 13:02

Znamy datę Festiwalu Światła 2022 w Łodzi! Oprócz terminu Light Move Festival Fundacja Lux Pro Monumentis zdradziła także pierwsze szczegóły wydarzenia. Mappingi, instalacje świetlne, koncerty oraz spotkania z twórcami - między innymi to nas czeka podczas Festiwalu Światła 2022!

Festiwal Światła 2022 - znamy datę i motyw przewodni!

Festiwal Światła 2022 w Łodzi odbędzie się w dniach 23-25 września - zapowiedzieli organizatorzy. Będzie to już 12. edycja tej imprezy. Fundacja Lux Pro Monumentis zdradziła również, jaki będzie temat przewodni Light Move Festival 2022. Głównym wątkiem prac artystów, którzy zaprezentują swoje świetlne instalacje i mappingi w łódzkiej przestrzeni podczas Festiwalu Światła 2022 będzie "Przebudzenie". "Artyści podejmą próbę odnalezienia punktu zwrotnego prowadzącego do pełniejszej i bardziej twórczej egzystencji" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

– Artyści swoim nowatorskim podejściem, niekonwencjonalną twórczością i wybieganiem w przyszłość są tymi, którzy potrafią obudzić nas ze snu. Sztuka to przebudzenie inspiracji, która otwiera nas na nowe możliwości, pozwala przekroczyć granice, wyrwać z apatii do działania i uwierzyć we własny potencjał – mówi Beata Konieczniak, twórczyni i dyrektor artystyczna Light.Move.Festival.

ZOBACZ TEŻ: Na Księżym Młynie znów zawita Letnisko! Tych artystów zobaczymy na koncertowej scenie

Nie ustaje pomoc dla Ukrainy

Festiwal Światła 2022 Łódź - co w programie?

Na program Festiwalu Światła 2022 złożą się trzy segmenty: LMF ART - świat trójwymiarowych mappingów, projekcji, instalacji świetlnych i iluminacji, LMF Music, a więc koncerty w świetlnej oprawie oraz LMF EDU – spotkania z twórcami i specjalistami.

Publiczność Festiwalu Światła 2022 w Łodzi obejrzy też projekt specjalny – mapping architektoniczny nawiązujący do secesji. Zostanie zaprezentowany na elewacjach kamienic przy ul. Piotrkowskiej 147 oraz ul. Piotrkowskiej 149, ukazując piękno ich zdobień oraz konfrontację z nowoczesnymi formami audiowizualnymi.

CZYTAJ TEŻ: W Łodzi powstaje osiedle dla uchodźców. Do zbiórki dołożył się papież Franciszek

Festiwalowe atrakcje jak zawsze będą koncentrować się na ulicy Piotrkowskiej, ale Light Move Festival zawita też do łódzkich parków, zabytków oraz Nowego Centrum Łodzi.

Sonda
Lubisz imprezować?